FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha B

Titul v badmintonu družstev se stěhuje z Radotína do Brna

Po dvou letech se titul v soutěži smíšených badmintonových týmů stěhuje z Radotína do Brna. Mistrovský Meteor na své palubovce v dramatickém finále podlehl novému šampionovi, Fakultě sportovních studií Masarykovy unverzity, která se triumfu dočkala po čtyřech letech.

Titul badmintonových družstev patří Brnu

Největší drama se v zápase o zlato odehrálo za stavu 4:3 na zápasy pro hostující celek. Vítězný pátý bod Brňanům vybojoval Estonec Raul Must. Dvojnásobný olympionik zdolal radotínského Milana Ludíka ve třech setech a dokonal obrat z 0:2 na 5:3.

"Oba dny rozhodovaly poslední zápasy. To úplně poslední bylo asi vůbec nejlepší, co jsme kdy v extralize viděli," konstatoval člen vítězného týmu Vojtěch Šelong.

Bronzové medaile si ze souboje poražených semifinalistů odvezly Benátky nad Jizerou, které porazily Klimkovice 6:0.