Následuje
Branky, body, vteřiny

Tentokrát byl soupeř lepší. Ondra si na MS vylezl pro stříbro

Adam Ondra třetí titul mistra světa za sebou v lezení na obtížnost nezískal, v Innsbrucku bral stříbro. Lepší byl domácí Rakušan Jakob Schubert. Další český reprezentant Jakub Konečný byl v lezení na obtížnost šestý.

Adam Ondra
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Pětadvacetiletý brněnský rodák Ondra, jenž v přírodě na skalách dokázal jako první vylézt řadu cest nejvyšší obtížnosti, i na umělé stěně potvrdil roli favorita. Vyhrál kvalifikaci, po poledni zvládl semifinále a ve finále dolezli se Schubertem stejně vysoko. Protože však měl Rakušan lepší pozici ze semifinále, sesadil Ondru z trůnu.

Schubertovi pomohlo druhé místo ze semifinále, v němž se český obhájce titulu dělil o pátou příčku. "Byl to fakt horor. Měl jsem dost problém se suchou kůží, protože byla přeschlá. Hned od začátku jsem cítil, že se na prsty nemůžu spolehnout, tudíž jsem se daleko víc unavoval a neměl jsem při lezení vůbec dobré pocity," zhodnotil Ondra semifinále pro Radiožurnál.

Na stupně vítězů je v bouřící hale Olympiaworld doprovodil Němec Alexander Megos. Pro Ondru bylo stříbro už devátou medailí z MS: šest má z lezení na obtížnost, tři z boulderingu. V něm bude obhajovat stříbro.

Ondra vybojoval na MS stříbro

Právě kvalifikací boulderingu bude ve středu šampionát v Innsbrucku pokračovat. Následovat bude lezení na rychlost a za týden v neděli vyvrcholí MS soutěží v olympijském kombinovaném formátu.

"Priorita je lezení na obtížnost, další priorita bouldering. Pokud se mi podaří urvat dobrý výsledek v obou disciplínách, tak mi to pravděpodobně vyjde do té první šestky, abych se nominoval do finále v kombinaci," řekl Ondra před startem mistrovství.

Mistrovství světa ve sportovním lezení v Innsbrucku:

Muži:

Obtížnost - finále: 1. Schubert (Rak.), 2. Ondra, 3. Megos (Něm.), ...6. Konečný, v kvalifikaci 37. Stráník, 71. Trojan, 93. Binter, 107. Potůček (všichni ČR). 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy