Taekwondistky Hronová a Drobná vybojovaly na ME do 21 let historická umístění

Sofie – Česká výprava taekwondistů si z mistrovství Evropy do 21 let odvezla dvě medaile. Postaraly se o ně Dominika Hronová v kategorii do 49 kg a Kristýna Drobná ve váze do 62 kg.

Taekwondistky Dominika Hronová a Kristýna Drobná
zdroj: Viktor Jankovský

Ještě nikdy se na vrcholné taekwondové akci nepodařilo českým barvám získat více než jeden cenný kov. Až teď v bulharské metropoli.

Hronová předvedla, co umí, hned v úvodní den soutěží. Na cestě do finále přešla přes ukrajinskou, ruskou a tureckou závodnici. Na srbskou bojovnici ve finále už nestačila a získala stříbrnou medaili.

V poslední den šampionátu přidala bronz Drobná. Jen těsně jí utekl postup do finále. Přesto i pro šestnáctiletou reprezentantku to byl první velký úspěch kariéry.

Ke dvěma medailím ještě přidala Petra Štolbová 5. místo, Karel Adam skončil devátý.