Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Synek vyhlíží ME s mírnými obavami, Knapková se těší

Praha – Na nadcházejícím mistrovství Evropy ve veslování v Poznani budou Mirka Knapková a Ondřej Synek obhajovat zlaté medaile z loňského šampionátu. Rozjížďky jsou na programu už tento pátek. Přímý přenos nedělních finále vysílá náš web.

Ondřej Synek
zdroj: ČTK/AP autor: Urs Flueeler

Na mistrovství Evropy v Poznani je zatím přihlášeno 231 posádek, které budou bojovat o 17 sad medailí. Celkem se v Polsku představí třináct českých posádek.

Úřadujícího světového šampiona Synka čeká premiérový mezinárodní start v sezoně. "Nesvůj ale vůbec nejsem. Už jsem to zažil patnáctkrát a je to vždy stejné," uvedl Synek. Cíl má jasný - vyhrát. "Teď ale nevím, jak na tom jsem. To se uvidí v průběhu rozjížděk," řekl dvaatřicetiletý veslař pražské Dukly.

Místní kanál nemá Synek příliš v lásce

"V Polsku to nemám moc rád, protože to na dráze strašně fouká a většinou bývají ohromné vlny. Ne že bych se netěšil, ale není to oblíbená destinace," prohlásil stříbrný medailista z olympijských her v Londýně.

Je nám líto, video expirovalo.
Veslaři vyhlíží ME v Poznani

První vrchol sezony s velkým očekáváním vyhlíží nejlepší česká skifařka. "Těším se na závody, protože ráda závodím. Tréninků je někdy moc a člověk se těší, že trénink zužitkuje a zažije tu atmosféru," popsala olympijská vítězka Knapková.

Knapková startovala na prvním závodě Světového poháru v Bledu, kde byla druhá. "Po fyzické stránce jsem na tom byla velmi dobře. Ve finále se ale ukázalo, že mám problém s dráhovým tempem. Na tom jsme teď pracovali," řekla Knapková, která ve Slovinsku prohrála s Běloruskou Jekatěrinou Karstenovou. Ta se v Poznani vrátí na dvojskif, jemuž se nyní věnuje.

Chytí se nový dvojskif?

Velkým testem bude ME i pro nově složený dvojskif David Jirka, Michal Plocek, který byl v Bledu třetí. "S tím jsme byli spokojeni a po pravdě řečeno jsme to ani nečekali. Dvojskif tam ale nebyl tak našlapaný, v Poznani bude větší konkurence. Takže se uvidí, jak na tom jsme," řekl Jirka, jenž věří v postup do finále. "To by naznačovalo, že máme šanci postoupit do Ria," poukázal Jirka na fakt, že letošní MS bude hlavně olympijskou kvalifikací. A na tu se dvojice Jirka, Plocek soustředí.

Ambice na finálové umístění mají v Polsku i další posádky. "Vždy jsem optimista. Věřím, že skifaři získají zlaté medaile. Do sezony dobře vstoupil dvojskif a pak například letos ještě nejela velký závod dvojka bez kormidelníka mužů Helešic, Podrazil a šance mají i další. Přejeme si, aby se do finále prosadily i nějaké ženské posádky, například dvojskif nebo dvojka bez," řekl vedoucí české výpravy Přemysl Panuška.

Nominace:

Muži: Ondřej Synek (skif); Petr Čabla (skif lehkých vah); David Jirka, Michal Plocek (dvojskif); Ondřej Vetešník, Jan Vetešník (dvojskif lehkých vah); Lukáš Helešic, Jakub Podrazil (dvojka bez kormidelníka); Adam Kapa, Milan Viktora (dvojka bez kormidelníka lehkých vah); Matyáš Klang, Kornel Altman, Jan Andrle, Jakub Paroulek (čtyřka bez kormidelníka); Michael Humpolec, Jiří Kopáč, Miroslav Vraštil ml., Jan Hájek (čtyřka bez kormidelníka lehkých vah); Adam Štěrbák, Jaroslav Kedaj, Martin Basl, Vojtěch Řimák (párová čtyřka).

Ženy: Miroslava Knapková (skif); Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová (dvojskif); Kateřina Kopecká, Martina Stillerová (dvojka bez kormidelnice); Tereza Kocianová, Anna Žabová (dvojskif lehkých vah).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy