Následuje
IJF World Tour 2020 Německo

Synek už trénuje, bolavá záda ho neomezují

Praha - Bez potíží se zády, které ho omezovaly v minulé sezoně, už trénuje veslař Ondřej Synek, bronzový medailista z olympijských her v Riu na skifu. Týden před Vánoci pobýval v oblíbeném Livignu, na dalších čtrnáct dní se tam vrátí po Novém roce. Jezdí na běžkách, posiluje a maximálně využívá trenažér. Vánoce tráví na své nové chalupě v Rokytnici nad Jizerou.

Ondřej Synek
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"Makám jako ďas," usmál se Synek ještě před svátky při vyhlašování ankety Sportovec roku 2016. "Byl jsem na běžkách na týden, sice bylo málo sněhu, ale dobrý. Posilovna, trenažér, sjezdovky, už se těším na jaro, až se zase začne trénovat," uvedl.

Postavit se k sezoně odpočinkově nechce i proto, že v Račicích bude mistrovství Evropy. "Nejspíš to je poslední šance, jak se ukázat doma, kde jsem tak velký závod nikdy nejel," vysvětlil.

Ondřej Synek
zdroj: Reuters

Problémy se zády měl od začátku uplynulé sezony, na jaře se ukázalo, že měl zlomený obratel. Cvičením a odpočinkem se dokázal dostat do formy a v Riu vybojovat bronzovou medaili. Teď už problém nemá, nejspíš i proto, že měl po sezoně delší volno.

"Ale určitě pomohlo i to, že chodím pravidelně cvičit," připomněl kondičního kouče Oldřicha Chramostu. "Záda super, opravilo se to. Když mě bolí, tak to je spíš z těžkého tréninku," uvedl.

V běžném životě ho bolesti také už neomezují. "Ráno vstanu a už si sám zavážu boty, to je v pohodě," pousmál se. "Už si ráno nemusím oblíkat ponožky jako mrzák dvěma prsty. Normálně funguju," doplnil s úsměvem.

Lékaři se zatím kloní ke konzervativní léčbě. "Šlo by to sešroubovat, ale to je poslední varianta. Pokud to půjde zastavit cvičením, což se teď daří, tak žádnou operaci nechci," prohlásil Synek. Čeká, co s jeho zády udělá velká zátěž na vodě. "Trenažér je stabilní, na vodě je větší nestabilita a pohyby do stran. Snad to nebude zlobit," doufal.

Ondřej Synek se chystá na Vánoce
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy