Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Synek s Knapkovou si bez potíží zajistili semifinále MS

Amsterodam - Skifaři Ondřej Synek i Miroslava Knapková zvládli svá čtvrtfinálová vystoupení na mistrovství světa v Amsterodamu a bez větších problémů postoupili do semifinále. V bojích o medaile se udržel i dvojskif lehkých vah Ondřej Vetešník - Jan Vetešník.

Ondřej Synek
zdroj: EPA autor: Nic Bothma

Synek i Knapková už ve čtvrtfinále narazili na další medailové adepty. Veslař pražské Dukly se utkal s obhájcem stříbra z loňského MS Ángelem Fournierem Rodríguezem z Kuby nebo dvojnásobným olympijským šampionem Olafem Tuftem z Norska, kterému se ale v poslední době už tolik nedaří.

Knapková poměřila síly loni na šampionátu v korejském Čchungdžu s druhou Novozélanďankou Emmou Twiggovou, jež letos vyhrála všechny závody světového poháru, nebo s Číňankou Ťing-li Tuan, která ji v SP dvakrát porazila.

Z českých hvězd zvládl čtvrtfinále lépe Synek, jenž se dlouho držel druhý, ale v závěru se posunul na první místo před Rodrígueze. Knapková byla od startu až do cíle třetí, čtvrtou Gabrielou Bestovou z Argentiny ale porazila o pět sekund.

Dařilo se i Vetešníkovým, selhala čtyřka bez kormidelníka

Po třetím místě v opravách do semifinále postoupili i bratři Vetešníkové, kteří stejně jako Knapková postup podle výsledků jistě kontrolovali. Na čtvrté Ukrajince Stanislava Kovala a Igora Chmaru měli k dobru tři sekundy.

Dalším českým posádkám se na kanále Bosbaan nedařilo. Nečekaně ani do semifinále nepostoupily čtyřka bez kormidelníka Matyáš Klang, Jakub Podrazil, Milan Doleček, Jan Pilc a párová čtyřka David Jirka, Jakub Houska, Petr Buzrla, Martin Basl. Mezi dvanáct nejlepších se nekvalifikoval ani dvojskif Lucie Žabová, Lenka Antošová a párová čtyřka lehkých vah Denisa Čvančarová, Markéta Pazderková, Sára Víchová, Monika Nováková. 

Celkem se tak v semifinále představí šest z deseti českých posádek, které na MS startují. V minulých dnech se do něj podařilo projít i dvojce bez kormidelníka lehkých vah Jiří Kopáč, Miroslav Vraštil, dvojskifu lehkých vah Ricky Nencini, Daniela Nacházelová a dvojce bez kormidelníka Martina Stillerová, Kateřina Kopecká. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy