Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
USA - Francie

Synek byl v Lucernu stříbrný, Knapková Topinková skončila třetí

Lucern (Švýcarsko) - Ondřej Synek obsadil v silné konkurenci v Lucernu druhé místo, když mu v závěru došly síly a nestačil na Novozélanďana Mahého Drysdalea. Miroslava Topinková Knapková skončila ve svém závodě na třetí příčce. 

Ondřej Synek
zdroj: Reuters

Synek se na prvním mezičase dostal do čela a další kilometr jel první, v závěru však přišel očekávaný útok Drysdala. Veslař pražské Dukly hlavnímu soupeři posledních let dlouho odolával, nakonec jej však Novozélanďan předstihl.

"Bylo to dobré, jsem spokojený. Řekl bych až nad plán. Neočekával jsem, že bych mohl takhle závodit. Jen mi nevyšly síly až do konce, to se ale dá v pohodě dohnat. Před odjezdem do Lucernu jsem normálně trénoval a nepřipravoval jsem se speciálně," řekl Synek.

"Jelo se mi super, ale asi 300 metrů před cílem mě dojel. Nezrychloval, ale jel pořád stejně. A já taky. Když jsem ale chtěl začít finišovat, tak mi ztuhly nohy, a jak mi tam strčil špičku (lodi), tak mě to zlomilo," popsal Synek souboj s Drysdalem. "Byl jsem rád, že jsem dojel do konce. Ale zapracujeme na tom. Příští týden se utkáme v Amsterodamu, tak třeba to zlepším," řekl Synek.

Problémy se zády, kvůli kterým uvažoval, že závod vynechá, jej prý přímo na vodě nelimitovaly. "Nejhorší je to ráno, než se rozpohybuju. Musím se dlouho protahovat. Během závodu o tom nevím. Tam je nervozita a adrenalin. Myslím, že to bude dobré," uvedl Synek, jemuž lékaři minulý týden zjistili, že už má několik let zlomený čtvrtý obratel.

Je nám líto, video expirovalo.
Synek dosáhl v Luzernu na stříbro

Na medailové molo vystoupila u jezera Rotsee Miroslava Topinková Knapková, jež byla mezi skifařkami třetí. Z vítězství se radovala Kimberley Brennanová z Austrálie, která se před rokem stala světovou šampionkou ještě pod dívčím jménem Crowová.

Pětatřicetiletá česká reprezentantka se v deštivém počasí po většinu trati držela na čtvrtém místě, ve finiši však dokázala odrazit nápor Kanaďanky Carling Zeemanové a zároveň předstihla Číňanku Tuan Ťing-li. Suverénní Brennanovou ani druhou Američanku Genevru Stoneovou však ohrozit nedokázala.

"Dodalo mi to určité sebevědomí, že příprava směrem k Riu, kde chceme, aby forma gradovala, jde správně. Na začátku sezony jsem byla trochu smutná nebo rozpačitá, ale teď v Lucernu jsem mohla stát na stupních vítězů," uvedla česká reprezentantka.

Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Ondřej Vetešník, Jiří Kopáč, Michael Humpolec a Miroslav Vraštil obsadila druhé místo ve finále B. Celkově tak skončila osmá.

Druhý závod Světového poháru ve veslování v Lucernu:

Muži:

Skif: 1. Drysdale (N. Zél.) 6:54,11, 2. Synek 6:57,43, 3. Fournier (Kuba) 6:59,31.

Ženy:

Skif: 1. Brennanová (Austr.) 7:28,38, 2. Stoneová (USA) 7:30,98, 3. Topinková Knapková 7:32,27.

Hlavní zprávy