Je nám líto, video expirovalo.

Synek a dvojskif sester Antošových je ve finále i na OH

Bled (Slovinsko) – Skifař Ondřej Synek a dvojskif sester Jitky a Lenky Antošových postoupili do finále mistrovství světa ve veslování na jezeře Bled a zajistili si zároveň účast na olympijských hrách. Do Londýna se kvalifikovala i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník a Jan Vetešník.

Ondřej Synek
zdroj: ČT24

Synek, který do semifinále postoupil nečekaně až ze třetího místa ve čtvrtfinále, se dnes ve Slovinsku prezentoval mnohem lepším výkonem než ve středu. Sice dojel druhý za Britem Alanem Campbellem, ale svou pozici bezpečně kontroloval. V sobotu bude s jistotou olympijské účasti obhajovat zlatou medaili z předešlého šampionátu na Novém Zélandu.

Jitka Antošová
zdroj: Getty Images

Podobně jistě si vedly i sestry Antošovy, které dojely třetí, přičemž své postupové místo si hlídaly od startu do cíle. Start na olympijských hrách si vybojovala v B-finále i čtyřka bez kormidelníka Vraštil, Kopáč a bratři Vetešníkové, kteří dojeli druzí.

Je nám líto, video expirovalo.
MS ve veslování Slovinsko

Neuspěl jen dvojskif David Jirka, Petr Vitásek, který potřeboval stejně jako čtyřka "bez" lehkých vah dojet v šestičlenném B-finále do pátého místa. Česká dvojice dlouho o postup na olympiádu bojovala, ale 200 metrů před cílem se jejich loď prakticky zastavila a Jirka s Vitáskem dokončili závod s téměř minutovým odstupem za pátými Kanaďany Michaelem Wilkinsonem a Fraserem Berkhoutem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy