Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Světová jednička nedala sokům šanci. Van Gerwen je potřetí šipkařským šampionem

Po roční pauze se opět vrátil na trůn. Šipkařská světová jednička Michael van Gerwen se stal potřetí v kariéře mistrem světa. Ve finále devětadvacetiletý Nizozemec potvrdil roli jasného favorita a porazil 7:3 domácího Brita Michaela Smithe.

Michael van Gerwen s trofejí pro šipkařského mistra světa
zdroj: ČTK/AP/ autor: Steven Paston

Světová jednička Van Gerwen navázal v komplexu Alexandra Palace na své triumfy z let 2014 a 2017. Třetím titulem se osamostatnil na druhém místě historických tabulek za legendárním čtrnáctinásobným šampionem Philem Taylorem.

"Lepší pocit než tenhle asi mít nemůžu. Hodně jsem kvůli tomu dřel," uvedl Van Gerwen. "Samozřejmě jsem byl trochu nervózní. Myslím, že teď potřebuju dovolenou, zasloužil jsem si ji," dodal. Za triumf dostal šek na 500 000 liber (14 milionů korun), pětinu z celkové dotace 2,5 milionu liber.

Van Gerwen měl drtivý nástup do finále a ujal se vedení 4:0. Smith ve svém prvním duelu o titul dokázal následně snížit na 2:4, ve zbytku zápasu už ale uhrál jen jeden set.

Loňský šampion Rob Cross přišel o šanci na obhajobu porážkou už v osmifinále. Na 26. mistrovství světa organizace PDC startoval po jedenácti letech také Čech, Karel Sedláček vypadl hned v prvním kole.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy