Následuje
Téma pro hosty ČT sport

Stříbrní deblkanoisté: Chtěli jsme se rozloučit důstojně

Praha - Chtěli se důstojně rozloučit s kariérou, nakonec nechybělo mnoho a deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem odešli na absolutním vrcholu. Takhle se loučí čtyři setiny pod ním. Přesně tolik jim chybělo na slalomářském mistrovství světa v Praze-Troji ke zlaté medaili. Oba se ale shodli, že prožili senzační sportovní konec.

Ondřej Štěpánek a Jaroslav Volf
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

Nyní v jejich myslích převládá štěstí a úleva. "Nostalgie bude třeba za týden," tvrdil Štěpánek. O dnešní den jim ale úplně nešlo. Seděli spolu v jedné lavici ve škole a v lodi celkem 23 let. "Myslím, že jsme výsledků udělali za kariéru dost, dnes jsme si to užili," řekl Volf.

Společně mají z vrcholných akcích dvanáct individuálních medailí, z toho čtyři zlaté, k triumfu jim ale tentokrát chyběly čtyři setiny sekundy. Když však byli na své první reprezentační akci na ME v Roudnici nad Labem v roce 1998, skončili druzí o jedinou setinu. "Takže jsme na to zvyklí, ale já bych bral i bronz," uvedl Štěpánek.

Přestože před domácím publikem cítili velkou zodpovědnost a trochu i stres, situaci zvládli. Možná i díky tomu, že se jim celou sezonu moc nevedlo a zůstali stranou pozornosti. "Směřovali jsme to k tomuto závodu a poprali jsme se s tím důstojně," uvedl Volf. "Ten rachot kolem tribuny byl ale obrovský, měl jsem z toho husí kůži," uznal Štěpánek.

Zvládli i skutečnost, že vyhráli kvalifikaci a v semifinále byli druzí. Přitom raději útočí zezadu, nemají rádi čekání, když vědí, jak závodí soupeři. "Už jsme asi dost staří a zkušení," usmíval se Volf. "Ale hodnotit kariéru nebudu, to snad až někdy u krbu s vnoučaty v klíně," podotkl Štěpánek.

Nerozlučnou dvojicí zůstanou i po aktivní kariéře. Volf bude manažerem oddílu Dukla Brandýs nad Labem, Štěpánek převezme po Ondřeji Mohoutovi své dosavadní soupeře Jonáše Kašpara s Markem Šindlerem a Ondřeje Karlovského s Jakubem Jáněm. "Budu muset poslouchat," řekl Štěpánek. "Já si potřebuji s naším šéfem sednout a domluvit se, co všechno to obnáší. O chod oddílu jsem se nikdy moc nestaral. Měli jsme perfektní servis na závodech a šlo to trochu mimo mě. Musím se trochu přeorientovat na kancelářskou práci," uvedl Volf.

Štěpánek bude mít ale laťku nastavenou vysoko, vždyť jeho noví svěřenci byli čtvrtou a šestou lodí na mistrovství světa. "Budu tu práci mít lehkou, jsou to hotoví závodníci. Medailí jsem měl jako závodník hodně, tak doufám, že si tu radost ještě někdy užiju také jako trenér," dodal Štěpánek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy