TCL V Repre

Stolní tenisté skončili na MS třináctí, ženy patnácté

Kuala Lumpur - Čeští stolní tenisté obsadili na mistrovství světa družstev třinácté místo. Ženy skončily v Kuala Lumpuru o dvě příčky níž. Finálové zápasy mužů i žen mají stejné obsazení. V neděli se o titul střetnou favorizované výběry Číny a Japonska.

Muži v boji o 13. pozici vyhráli díky dvěma bodům Pavla Širučka nad Ruskem 3:1 na zápasy. Svěřenci trenéra Jindřicha Panského se tak třináctým místem oproti poslednímu mistrovství světa v Tokiu zlepšili o čtrnáct pozic.

Stolní tenistky v posledním vystoupení podlehly v sestavě bez jedničky Ivety Vacenovské Thajsku 1:3 a jsou stejně jako předloni patnácté. Oba reprezentační kolektivy uhájily pozice v elitní divizi i pro příští světový šampionát v roce 2018 ve švédském Halmstadu.