Buly - debata expertů

Štafeta orientačních běžkyň získala na ME stříbrné medaile

Po šesti letech medailového sucha vyhrály orientační běžkyně ve štafetě na mistrovství Evropy stříbra. V Estonsku trojice Vendula Horčičková, Adéla Finstrlová a Tereza Janošíková doběhla pět minut a deset sekund za favoritkami ze Švédska.

Vendula Horčičková, Adéla Finstrlová a Tereza Janošíková
zdroj: Český svaz orientačních sportů

Závod zdramatizoval druhý úsek, neboť Finsko s dalšími štafetami se už na druhé kontrole ztratilo a Finstrlová se Švédkou Sarou Hagströmovou získaly náskok. Janošíkové předávala Finstrlová s odstupem 42 sekund na zlato, ostatní týmy ztrácely. "Terce jsem absolutně věřila, že si to pohlídá a dojede to až do cíle," uvedla Finstrlová.

Janošíková druhou pozici udržela. "Kdyby mě náhodou balík závodnic zezadu doběhl, tak jsem si fyzicky věřila hlavně na finiš. Nakonec se to zvládlo a nebylo potřeba finiše," řekla. Dosud poslední medaili z ME vybojovali Jan Petržela, Jan Šedivý a Vojtěch Král díky bronzu na domácím šampionátu 2016 v Jeseníkách.