Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Běžkotoulky

Squashové Czech Open v Brně ozdobí světová patnáctka Müller i návrat Anny Serme

Česká squashová špička se představí v Brně na prestižním turnaji Czech Open. Na kurtech v Centru Viktoria se představí patnáct hráčů ze světové stovky, mužský titul bude obhajovat Švýcar Nicolas Müller. Tahákem ženského pavouka je mimo jiné účast po mateřské přestávce se vracející Anny Serme. Celková dotace turnaje mezinárodní kategorie PSA je 30 tisíc dolarů (zhruba 694 tisíc korun). Přímý přenos z úvodního dne sledujte od 13:45 na ČT sport Plus.

Nicolas Müller
zdroj: czechsquash.cz autor: Irena Vanišová

"Turnaj má ještě vyšší dotaci než v minulém roce. Kdybychom zvýšili prize money o dvacet tisíc dolarů, už bychom byli součástí Světové tour. O to bychom rádi usilovali v budoucnu, třeba se skleněným kurtem někde v obchodním centru," uvedl Roman Švec z pořádajícího klubu Squash Viktoria Brno.

Hlavními českými nadějemi budou Martin Švec, Daniel Mekbib či Jakub Solnický. V Brně se představí také Viktor Byrtus nebo Ondřej Vorlíček. "Nečeká je nic lehkého. Bude úspěch, když se tři hráči objeví ve druhém kole," podotkl Švec.

Ze zahraničních hvězd budou vedle úřadujícího šampiona a patnáctého hráče světového žebříčku Müllera startovat také Angličané Patrick Rooney či Declan James, tedy squashisté, kteří byli také v první světové dvacítce.

Mezi ženami se z Češek představí Tamara Holzbauerová, Riana Alexová nebo Karolína Šrámková. Tahákem bude účast čtyřnásobné mistryně republiky Anny Serme, která se vrací po mateřské přestávce. Turnaj žen má dotaci devět tisíc dolarů.

Anna Serme
zdroj: czechsquash.cz autor: Irena Vanišová

"Bylo by dobré, kdyby se hrálo o něco později, ale je to v Česku a mohla jsem využít své postavení z žebříčku před těhotenstvím. Na každém tréninku vidím posun. Zahraju si, neočekávám životní formu. Zatím stále platí, že chci zápas hlavně přežít," uvedla Serme.

Organizátoři také chtějí využít zvýšeného zájmu poté, co byl squash nově zařazen do programu olympijských her v Los Angeles 2028.

"Očekávám, že přijetí na olympijské hry přinese mnoho pozitivních vlivů. Zvýší se finanční prostředky a členská základna. Je to pro nás úžasná novina, už jsme v to ani po těch letech nedoufali," dodal Švec.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články