Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Expedice Ob 81

SP vodních slalomářů: Kanoista Gebas třetí, Hradilkovi se nedařilo

Bratislava - Český kanoista Vítězslav Gebas obsadil stejně jako před týdnem v Praze třetí místo v závěrečném závodu Světového poháru vodních slalomářů v Čunovu u Bratislavy. Stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek byl v semifinále kajakářů dvanáctý a do finále nepostoupil. V SP celkově obsadil třetí místo.

Kanoista Vítězslav Gebas
zdroj: isifa.com

Osmadvacetiletý Gebas zajel ve finále v nevlídném počasí čistou jízdu stejně jako zbylí dva medailisté. Za druhým Slovincem Anžem Berčičem zaostal o devět setin sekundy, za Slafkovským o 93 setin. Slovenský kanoista prvním triumfem v sezoně potvrdil své celkové vítězství v SP, které měl jisté už před finále.

Umístění mezi trojicí nejlepších si Gebas cenil o to více, že v Čunovu moc netrénoval. "Trať je sama o sobě těžká, měl jsem málo času na trénink, projel jsem se po trati pouze jednou. Vůbec jsem se nechtěl srovnávat s kluky ze Slovenska. O to větší mám radost," řekl celkově šestý muž SP.

Do finále C1 se nedostali další dva čeští reprezentanti. Jan Mašek byl v dopoledním semifinále třináctý, dvojnásobný olympionik a loňský vítěz SP Stanislav Ježek patnáctý. Ježek přišel o finále kvůli třem chybám. Doteku se nevyhnul hned na první a třetí brance, další dvouvteřinovou penalizaci dostal na desáté brance.

"Nevyšlo to, protože jsem měl moc šťouchů. Je potřeba jezdit hodně natěsno kvůli času. Tady fouká, o to je to těžší, když se tam najíždí na centimetry přesně a brána se posouvá o deset nebo 15 centimetrů," posteskl si Ježek, jenž před týdnem v Praze přišel o šanci na dobrý výsledek kvůli zlomenému pádlu.

V kategorii kajakářů těsně uniklo místo na stupních vítězů Luboši Hilgertovi, jenž obsadil čtvrtou pozici. Na třetího Etienna Dailleho z Francie, který vyhrál SP celkově, ztratil 16 setin sekundy, na vítězného Slovince Jureho Megliče jen čtyři desetiny.

Další český účastník finále Vít Přindiš nenavázal na vydařené semifinále, v němž zajel nejrychlejší čas, a obsadil sedmou pozici. "První část byla malinko lepší, pak jsem se ale málem převrátil. Musím přiznat, že i na poslední bráně jsem byl unavený a zajel jsem ji pomaleji," uvedl třiadvacetiletý Přindiš.

Finále nevyšlo českým kanoistkám, kterým se nepodařilo projet všechny branky. Kateřina Hošková byla s 50 trestnými sekundami sedmá a v celkovém pořadí SP skončila druhá, Monika Jančová dojela se 150 sekundami poslední desátá.

"Jsem naštvaná sama na sebe. Celá ta jízda už od začátku byla strašně nervózní, protože jsem se převrátila už u jedničky. S tím se pak člověku jede strašně špatně, když ví, že něco pokazil hned na začátku," uvedla Jančová, jež ve střední části tratě minula tři branky. Zvítězila domácí Katarína Macová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy