Následuje
ČP v basketbalu

Snové loučení rokenrolového veterána Haupta: První titul a zasnoubení

Jihlava - I v malých sportech se mohou odehrát velké příběhy. Jeden takový prožil na mistrovství republiky v akrobatickém rokenrolu Jan Haupt. Jedenačtyřicetiletý veterán na šampionátu ukončil kariéru nejlépe, jak mohl. Dosáhl na svůj první (a poslední) triumf a při vyhlašování vítězů se navíc zasnoubil se svou životní partnerkou.

Rokenrolový veterán Haupt se rozloučil prvním titulem

Jan Haupt je už několik roků funkcionářem rokenrolového svazu. I když by se tato role k jeho jednačtyřiceti letům věku zdánlivě hodila víc, v zimě si znovu prodloužil kariéru. "Nepřál bych vám vidět, jak vypadá moje vstávání. Bolí mě všechno – ramena, kolena, záda. Ale bylo to úžasných pětadvacet let," říká Jan Haupt.

Posledním závodem pro něj a jeho rokenrolovou partnerku Martinu Metlickou bylo mistrovství republiky v Jihlavě. Spolehlivou akrobacií si vybojovali jasné první místo a byl z toho titul, se kterým Haupt už ani nepočítal. "Tancuji pětadvacet let a za tu dobu jsem titul v kategorii A nezískal. Takže to bylo spíše zbožné přání. Nejsem věřící, ale možná začnu věřit dneska," přiznává novopečený šampion.

A aby toho nebylo málo, při vyhlášení vítězů si splnil další sen. Poklekl před svou životní partnerkou a ta od novopečeného šampiona nabídku k sňatku přijala.

Hlavní zprávy