Následuje
FK Mladá Boleslav - FK Jablonec

Směr Hobart vyrazilo 85 jachet, do čela se brzy dostal loňský šampion Comanche

Boj s počasím, vlnami, velkou vzdáleností a soupeři. To je tradiční regata ze Sydney do Hobartu. Vstříc 1170 kilometrům vyrazilo 85 posádek, z nichž nejrychlejší start měla jachta Black Jack, pak ji ale předstihly loni vítězná Comanche a Wild Oats XI, v popředí závodu se drží ještě Infotrack. Nejrychlejší lodě jsou očekávány v cíli ve čtvrtek večer.

Jachta Comanche
zdroj: ČTK/AP/ autor: Rick Rycroft

V 74. ročníku slavné regaty se znovu opakuje souboj Comanche s osminásobnou vítězkou Wild Oats XI, který loni skončil až dlouho po závodě penalizací vítězné jachty. Wild Oats XI doplula do cíle v rekordním čase, ale dodatečně byla potrestána přičtením jedné hodiny za nebezpečný manévr brzy po startu. Z triumfu se tak radovala posádka Comanche, která po 16 hodinách plavby vedla i letos.

Účastníci závodu si před startem připomněli dvacáté výročí tragické regaty, při níž v bouři zahynulo šest námořníků. Počasí je tentokrát poměrně příznivé, zatím odstoupily čtyři jachty. Závodu se poprvé účastní ryze ženská posádka na lodi Wild Oats X, která pluje na šestém místě.

V závodu Sydney-Hobart bojují o prvenství stejné jachty jako loni
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy