Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Šlesingr skončil v letním biatlonu v Novém Městě druhý

Nové Město na Moravě - Michal Šlesingr skončil na Poháru IBU v biatlonu na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě druhý ve stíhacím závodu. Ten se přitom až do poslední ze čtyř střeleckých položek odehrával v jeho režii, pak ale vedení převzal bezchybně střílející Rakušan Fridrich Pinter a první místo udržel až do cíle. Na sobotní druhé místo ze sprintu navázal dalším úspěchem mladý Lukáš Kristejn, který dnes doběhl třetí. Na čtvrté pozici skončil Ondřej Moravec, až pátá příčka patřila favorizovanému Christophu Sumannovi z Rakouska.

Šlesingr se trápil v běhu i při střelbě. "Vůbec to nebyla ta pohoda jako ve sprintu. Během střelby jsem pak nemohl v klidu stát, nohy jsem měl úplně rozklepané," řekl. "Připadal jsem si jako střelecký začátečník. Fridrich byl dnes jednoduše lepší," dodal na adresu rakouského vítěze.

Závod žen na 10 km vyhrála stylem start-cíl Tina Bachmannová z Německa. Gabriela Soukalová bojovala až do závěrečné položky o třetí místo, ale nakonec prohrála se zkušenou Polkou Agnieszkou Cylovou. "S výkony jsem spokojená, přestože s běžeckou formou jsem se tady nepotkala. Mrzí mě poslední rána, ta se musí dávat. Stála mě bronz," uvedla talentovaná biatlonistka z Jablonce nad Nisou.

Je nám líto, video expirovalo.
V Novém Městě na Moravě se českým biatlonistům dařilo
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy