BBV po 25 letech

Slavia i nadále vládne českému pozemnímu hokeji. Titul slaví mezi muži i ženami

Praha – Českému pozemnímu hokeji i nadále vládne Slavia. V kategorii mužů získala extraligový titul už pošesté v řadě, když ve finále zdolala v městském derby Bohemians 8:2. Ženy sešívaného celku slavily počtvrté za sebou. V rozhodujícím utkání udolaly Pragu 2:1.

Extralize v pozemním hokeji i nadále vládnou muži i ženy Slavie

Pozemní hokejisté Slavie Praha neprohráli v letošní sezoně ani jeden zápas a zaslouženě získali další titul. Finále proti Bohemians rozhodli už během úvodních patnácti minut, ve kterých skórovali třikrát. Slávisté byli lepší také ve druhém poločasu a nakonec jasně zvítězili. Hlavní hvězdou utkání se stal Daniel Piterák.

"Je dobře, že nám to od začátku sedlo a dali jsme rychlý gól. Myslím, že jsme nastoupili s daleko větším odhodláním, a to se nám vyplatilo," řekl záložník Slavie.

Ženské finále bylo o poznání vyrovnanější. O dalším titulu pro Slavii ale rozhodly góly Adély Mejzlíkové a její sestry Terezy Mejzlíkové.