Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Šermíř Choupenitch v Miláně vypadl v osmifinále MS s olympijským vítězem

Olympijský medailista Alexander Choupenitch z mistrovství světa v Miláně cenný kov nepřiveze – skončil desátý. V osmifinále soutěže fleretistů podlehl 8:15 olympijskému vítězi Cheung Ka Longemu z Hongkongu, který byl předloni na Hrách v Tokiu jeho jediným přemožitelem.

Je nám líto, video expirovalo.
Choupenitch vypadl na MS v osmifinále

"Myslím, že je to velmi silný výsledek. Zase jsem potvrdil, že patřím do světové špičky. Náš sport se čím dále tím více vyrovnává, což bylo vidět na celém turnaji," uvedl bronzový medailista z tokijské olympiády.

Choupenitch nemusel jakožto dvanáctý muž světového žebříčku absolvovat kvalifikační boje a turnaj pro něj začal až v hlavním pavouku pro 64 šermířů. V prvním kole snadno přešel přes Jevhena Lazarenka z Ukrajiny, pak si poradil i s Alexandrem Edirim z Francie. "Edirimu jsem vrátil nedávnou porážku ze Šanghaje. To byl z mé strany opravdu dobrý zápas," řekl český šermíř.

V osmifinále ho čekal souboj s Cheung Ka Longem, kterého letos porazil na lednovém turnaji v Paříži. Po nevydařeném začátku však devětadvacetiletý český reprezentant prohrával 3:13 a dokázal už jen snížit.

"S rozhodčími jsem během zápasu řešil, že soupeři vypadla elektrická vesta, což znamenalo, že jsem ho bodal, ale zásahy mi nepřibývaly. Přišel jsem asi o tři zásahy, ale musím sportovně uznat, že soupeř šermoval lépe," konstatoval Choupenitch.

V konečném pořadí šampionátu tak Choupenitch obsadil desáté místo. Dvakrát byl na MS sedmý – v roce 2014 v Kazani a vloni v Káhiře, kde ho od medaile dělil jediný čtvrtfinálový zásah taktéž v utkání proti Cheungovi. "Prostě je to těžký soupeř," uznal Choupenitch.

Mistrovství světa v šermu v Miláně:

Muži – fleret:

Finále: Marini (It.) – Itkin (USA) 15:13.
Semifinále: Marini – Lefort (Fr.) 15:13, Itkin – Macujama (Jap.) 15:10, ...další pořadí: 10. Choupenitch, 88. Krejčík, 122. Chren, 152. Holý (všichni ČR).

Ženy – šavle:
Finále: Emuraová (Jap.) – Jorgiaduová (Řec.) 15:11
Semifinále: Emuraová – Kuduraová (Řec.) 15:14, Jorgiaduová – Ilievová (Bulh.) 15:8, ...další pořadí: 116. Bechyňová, 117. Bursíková (obě ČR).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články