Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Šermíř Choupenitch se potřetí prosadil na stupně vítězů v Grand Prix. V Turíně skončil třetí

Úspěšný turnaj má za sebou šermíř Alexander Choupenitch. V italském Turíně obsadil na Grand Prix třetí místo. V této sérii se český reprezentant na stupně vítězů dostal potřetí v kariéře. 

Je nám líto, video expirovalo.
Choupenitch v Turíně skončil třetí

"Je to jeden z největších úspěchů mé kariéry. Grand Prix v Turíně bylo naposledy před koronavirovou pandemií a je to jeden z největších turnajů. Je více bodovaný než turnaje Světového poháru, prostě jako grandslamový turnaj v tenise," uvedl v tiskové zprávě Choupenitch.

Bronzový medailista z olympijských her v Tokiu porazil v Turíně čtyři soupeře a musel prokázat velkou psychickou odolnost. "Vlastně ve všech zápasech jsem prohrával, ale dokázal to až na semifinálový duel vždy otočit. Bojoval jsem jako lev. V boji o čtvrtfinále dokonce 5:11 a všechny zápasy jsem otočil, až na ten semifinálový. Tam jsem s Italem Filippem Macchim prohrával zase 5:11, snížil jsem ještě na 11:12, ale potom už mi nestačily síly," řekl Choupenitch k semifinálové porážce 11:15.

Radost Choupenitchovi udělalo v Turíně i vítězství nad francouzským kamarádem Maximem Pautym, jemuž dokázal oplatit porážku ze čtvrtfinále prosincového Světového poháru v Tokiu. "Každopádně to je mega úspěch a jeden z největších v mé kariéře. Olympiáda má samozřejmě větší dosah, ale šermuje na ní 32 lidí, zatímco tady bylo přes 200 šermířů včetně dvaceti elitních Italů, takže ještě větší konkurence," dodal.

Na Grand Prix se brněnský rodák dostal na stupně vítězů po dlouhých osmi letech, v roce 2015 byl druhý v Šanghaji a rok předtím třetí v Benátkách. Ve Světovém poháru je jeho největším úspěchem stříbro z roku 2014 z La Coruni.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články