Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Finsko

Sanikidze udržel titul v pérové váhové kategorii, Keita se zranil

Staronovým šampionem organizace Oktagon v pérové váhové kategorii zůstává Mate Sanikidze z Gruzie. Na pražské Švanici porazil vyzyvatele Loseneho Keitu z Belgie, který se v prvním kole po 68 sekundách zranil.

Mate Sanikidze
zdroj: Oktagon

"Nepotřebuji k výhře takové štěstí, jsem bojovník a šampion. Něco takového bych nepřál ani nepříteli, je to hrozná situace. Je to ale sport, tohle se stává a nemohu to změnit. Je mi to líto. Věřím, že bych vyhrál i v boji a omlouvám se, že k tomu došlo takhle," řekl Sanikidze.

Keita, který si připsal první porážku ve 12. zápase v profesionální kariéře, si zřejmě zlomil pravou nohu. "Omlouvám se. Připravoval jsem se na tento zápas a tohle se mi ještě nikdy nestalo. Vždy v kleci předvedu show," řekl Keita, jenž je v Oktagonu držitelem pásu šampiona v lehké váhové kategorii. Rodák z Guineji následně v oktagonu požádal o ruku svou přítelkyni.

Ve druhém hlavním zápase akce porazil Karlos Vémola na body Lucase Alsinu z Argentiny a po květnové porážce s Patrikem Kinclem v titulovém boji se tak vrátil na vítěznou vlnu.

"Nebyl to lehký soupeř, jak někteří rádoby experti tvrdili. Ve druhém kole se mi nedařilo, zůstal jsem na zádech. Chápu ty, kteří bučeli, a děkuji těm, kteří tleskali. Ten frajer není tak špatný, jak o něm média psala," řekl Vémola, jehož čeká 7. října v Bratislavě titulový souboj v polotěžké váhové kategorii s Pavolem Langrem ze Slovenska.

V jediném ryze českém souboji knockoutoval Jan Širový ve druhém kole Ondřeje Petráška a připravil mu teprve druhou porážku v profesionální kariéře. Výhru před limitem si připsal i Daniel Škvor, který přinutil "odklepat" Nermina Hajdarpašiče ze Švédska zápas již na konci druhé minuty. Michal Jančuška poté jednoznačně prohrál na body s Němcem Eduardem Kexelem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články