Madrid – Fotbalisté Betisu Sevilla sice v zápase španělské ligy proti San Sebastianu dali první branku od poloviny října, kvůli parádnímu gólu soupeře z půlící čáry ale prohráli 2:3. Svou sérii bez vítězství natáhli na devět zápasů, Real Sociedad naopak po osmi utkáních zvítězil a unikl ze sestupových příček. Sevillský tým prohrával krátce před koncem 0:2, trefili se Aguirretxe a Vela. V 81. minutě ale prolomil po 552 minutách týmové střelecké trápení střídající útočník Jonathan Pereira. Tentýž hráč za čtyři minuty vyrovnal, jenže v nastavení přišla chvíle obránce Iňiga Martíneze. Dvacetiletý juniorský reprezentant využil postavení brankáře soupeře a zápas rozhodl střelou z půlky hřiště. Martínez už v této sezoně skóroval podobným způsobem jednou, při porážce 1:2 s Bilbaem vyrovnal z vlastní poloviny na 1:1.