SKKP Handball Brno - HCB Karviná

Samková je armádní sportovkyní roku

Praha - Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková vyhrála anketu Dukly Praha o nejlepšího armádního sportovce uplynulé sezony. Ocenění převzala při slavnostním vyhlášení v Domě armády v pražských Dejvicích.

Ilustrační foto

Samková dostala v hlasování 1187 bodů, na druhém místě skončil mistr světa ve veslování skifař Ondřej Synek (950). Dvojnásobný světový šampion v rychlostní kanoistice Josef Dostál (671) na třetím místě o jediný bod porazil atleta Pavla Masláka, halového mistra světa v běhu na 400 metrů.

Nejlepším kolektivem je čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba, který na MS v rychlostní kanoistice vyhrál závod na olympijském kilometru. Trenérem roku je kouč Samkové Marek Jelínek, nejlepším sportovcem do 23 let rychlostní kanoista Martin Fuksa a juniorem roku cyklista - dráhař Jiří Janošek.