Paralympijský magazín

Reprezentace do 21 let ovládla základní skupinu ME a v semifinále ji čeká Slovensko

Praha - Čeští reprezentanti do 21 let porazili na ME v malém fotbale Německo 6:3 a základní skupinu A evropského šampionátu vyhráli ze ztráty bodu. V semifinále premiérového ročníku turnaje nastoupí v neděli od 10:00 proti Slovensku, druhou dvojici tvoří Rumunsko a Maďarsko. Přímý přenos semifinálového utkání sledujte na ČT sport a našem webu.

Reprezentace porazila na ME v malém fotbale snadno Italy

Postup ze skupiny si svěřenci Zdeňka Parůžka vybojovali už dopoledním drtivým vítězstvím 9:1 nad Itálií. Po výhrách 3:0 nad Slovinskem a 6:1 nad Maďarskem ale nezačal národní tým dobře a už po pěti minutách zajistil výběru z Apeninského poloostrova vedení Pesare.

Národní tým ale ještě do poločasu po trefách Kafky, Tvrzníka a Mužíka dokázal otočit skóre na svou stranu. Do konce zápasu pak už nepřipustil žádné komplikace, a i díky hattricku Kafky nakonec porazil Itálii 9:1.