Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Rekordních 155 jezdců z 20 zemí. V Olomouci začíná Světový pohár v parkuru

Olomouc – Olomouc ožije parkurovým skákáním. Na Světový pohár přijíždí rekordních 155 jezdců ze dvou desítek zemí, kteří si osedlají 350 koní. Během čtyř dnů bude v jezdeckém areálu na kraji Olomouce k vidění i česká špička včetně parkurové jedničky Aleše Opatrného. Přímé přenosy sledujte exkluzivně na webu ctsport.cz.

Parkurové skákání (ilustrační foto)
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

"Letos je o soutěž opět velký zájem. Přihlásili se jezdci z 19 zemí. Do Olomouce dorazí jezdci, kteří se účastní pravidelně, i závodníci z exotických zemí, jako je Japonsko nebo Hongkong," řekla dnes novinářům ředitelka soutěže Klára Damborská. Českých jezdců bude na startu podle regulí necelá třetina.

V Olomouci se uskuteční soutěže v několika výkonnostních úrovních. Připravena je i nejtěžší Diamond Tour, která se poprvé pojede v pátek na parkuru vysokém 145 centimetrů. V sobotu se bude skákat přes překážky ještě o pět centimetrů vyšší. Na nedělní Ceně města Olomouc bude parkur vysoký 140 až 160 centimetrů.

V hlavní kategorii své umění předvedou Opatrný, Zuzana Zelinková, Kamil Papoušek či Ondřej Zvára. Loňské vítězství přijede obhajovat německá jezdkyně Jörne Spreheová. Na startu se objeví také Ital Juan Carlos Garcia. Už tradičním účastníkem bude jeho krajan Francesco Truturiello. Početné zastoupení má Slovensko a Maďarsko.

"Závody v Olomouci jsou pro mě výjimečné tím, že mají vždy vysokou diváckou účast. Publikum nás povzbuzuje, což je skvělé. Mně osobně se vždy lépe závodí, když vjedu do arény a lidi mi zatleskají a podpoří mě. To mě vždy motivuje a dělá mi to radost," uvedl Opatrný. Dlouhodobě nejúspěšnější český reprezentant v parkurovém skákání se chystá soutěžit s Idariem, Dimarem a Santorinem.

Velký zájem je podle Damborské také o soutěže pro juniory a jezdce do 25 let. Do Olomouce dorazí více než 30 mladých jezdců z deseti zemí, mezi kterými bude 11 domácích zástupců.

Jezdecký areál v městské části Lazce funguje od roku 2012, mezinárodní parkurové závody se tam konají počtvrté. Světový pohár se na Hanou vrátil v roce 2014 po šesti letech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy