Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2020

Radoň s Dvořákem jedou do Ria, uspěli jako jediná česká posádka

Duisburg (Německo) - Deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák uspěli jako jediná ze čtyř českých posádek v dnešním finálovém programu na dodatečné olympijské kvalifikaci v rychlostní kanoistice v Duisburgu, a zajistili si účastnické místo na OH v Riu de Janeiro. Na kilometrové trati jim k tomu stačilo druhé místo za rumunskou dvojicí Leonid Carp, Stefan Andrei Strat.

Jaroslav Radoň (vlevo) a Filip Dvořák
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Deblkajakáři Jakub Zavřel a Jakub Špicar potřebovali k postupu vyhrát, ale skončili až čtvrtí. Kanoista Dan Drahokoupil obsadil na dvoustovce osmé místo, deblkajak Michaela Mlezivová, Anna Kožíšková dojel devátý.

"Splnili jsme cíl, který jsme si dali pro letošní jaro. A zároveň jsme si zopakovali sen, který má každý sportovec - jet na olympijské hry," uvedl Dvořák. "Jsem ohromně šťastný, že se to povedlo, protože dneska jsem překonal sám sebe. Poslední dva roky jsem to nebyl úplně já. Chyběla nám lehkost, což záleží víc na háčkovi, protože ten určuje tempo," přidal Radoň.

Česká dvojice se zúčastní druhé olympiády, na hrách v Londýně obsadila páté místo na stejné lodi, na které jela v Duisburgu. "Zase jela rychle," uvedl Dvořák, který závod přirovnal ke Světovému poháru z roku 2011. "Tehdy jsme najednou tři sta metrů před cílem vedli a ani jsme nevěděli jak. A to samé se nám stalo teď. Přitom tři sta metrů po startu jsem nebyl úplně optimistický, ale podařilo se nám dojet si svůj závod. A pak už jsme to nepustili," dodal.

Už dříve si česká rychlostní kanoistika zajistila pro Rio šest míst. Ta vybojovali kanoista Martin Fuksa, kajakář Filip Šváb na dvoustovce a čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy