Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BasketManie

První otočka o 1080 stupňů. Vystřihl ji mladý Brazilec

Jedenáctiletý Brazilec Gui Khury jako první skateboardista historie zvládl na vertikální rampě otočku o 1080 stupňů. Dříve těžko představitelný kousek dokázal předvést na zahradě své babičky.

Je nám líto, video expirovalo.
Jedenáctiletý Brazilec zvládl na skateboardu otočku o 1080 stupňů

Školy jsou zavřené, takže mohl od rána do večera trénovat a soustředit se jen na milovaný sport. Otočku o 900 stupňů zvládl jako první legendární Tony Hawk v roce 1999, když mu bylo 31 let. Od té doby se to povedlo jen hrstce dalších skateboardistů.

Khury tento trik zvládl již v osmi letech a nyní se zapsal do dějin ještě další půlotočkou. Bezpečně z ní odjel a vychutnával si pocit, o kterém snil. "Měl jsem strašnou radost. Můj bože, co jsem to udělal? Je to šílené. Je to ten nejkrásnější pocit v životě," řekl chlapec z Curitiby.

Koronavirová pandemie mu pomohla k bezstarostnému tréninku. "Jeho život byl hlavně o škole, neměl na trénink moc času. Když ze školy přišel, byl unavený. Teď je doma, líp jí a mohl se soustředit jen na to. Karanténa mu pomohla," řekl jeho otec Ricardo.

Guiho při rekordním pokusu rodiče natočili a video vložili na Instagram. "A já to poslal všem mým oblíbeným skejťákům, jako jsou Tony Hawk, Bob Burnquist a Neal Mims," uvedl Khury.

Trik chce zdokonalit natolik, aby ho předváděl i v soutěžích. A pak má nový milník - přidat ještě 180 stupňů. "1260. Jeden člověk už to skočil, ale to bylo na mega rampě... No není to nemožné. Kdo ví," dodala naděje nového olympijského sportu, který bude mít za rok v Tokiu premiéru pod pěti kruhy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy