Prskavec se raduje z republikového titulu, další medailisté z ME selhali

Praha – Hned trojice medailistů z nedávného mistrovství Evropy se představila v pražské Troji na domácím mistrovství republiky ve vodním slalomu, jediný Jiří Prskavec však dosáhl na titul. Vicemistryně Evropy mezi kanoistkami Tereza Fišerová i třetí posádka z Tacenu na C2 Jonáš Kašpar - Marek Šindler, v obou případech obhájci titulů z Lipna, skončili v Troji bez medaile.

Prskavec přidal do své sbírky další úspěch
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

"Je to velká radost a nevím, jestli to není spojené s mistrovství Evropy. Protože mistrovství republiky jsem vyhrál jen jednou a bylo těsně po mém bronzovém místě (na ME 2011 – pozn. red.) tenkrát v osmnácti. Od té doby jsem ho nikdy neměl a letos zase třetí na Evropě a zase mistr republiky, tak to má asi nějakou spojitost," žertoval Prskavec.

Prskavec sice sjel trať ve výborném čase 82:44, přesto se až do poslední jízdy musel obávat, zda o zlato nepřijde. Jako poslední se do trojského kanálu totiž spustil Ondřej Cvikl, který nakonec na svého tréninkového partnera Prskavce ztratil pouhých 26 setin sekundy. Třetí dojel Luboš Hilgert.

V kategorii C1 žen si pro zlato dojela Monika Jančová, jedenáctá žena nedávného mistrovství Evropy. Druhá dojela Gábina Sadková, bronz bere Eva Říhová. Fišerové finálová jízda vůbec nevyšla a skončila až pátá. "Jsem ráda, že jsem to nějak upachtila do konce, protože ta jízda rozhodně nebyla ideální, ale nakonec jsem dojela do cíle ve stejném čase jako semifinálovou jízdu, takže jsem spokojená," radovala se vítězná Jančová.

Mezi muži ve stejné kategorii obhájil titul mistra republiky Lukáš Rohan, za ním se srovnali Václav Chaloupka a Vítězslav Gebas.

Z triumfu mezi deblkanoisty se poprvé v kariéře radují Ondřej Karlovský a Jakub Jáně. Kašpar s Šindlerem sice předvedli nejrychlejší jízdu, ale neprojeli regulérně jednu branku. S takřka třísekundovým odstupem za vítěznou posádkou skončila dvojice Koplík – Vrzáň, třetí dojeli Mrůzek s Kašparem.

"Jízda nebyla úplně perfektní, byly tam chybičky, ale dneska to vyšlo. A vyšlo to jako nikdy předtím, protože tohle je náš první titul z mistrovství České republiky seniorů, takže budeme určitě oslavovat," neskrývali v cíli radost Karlovský s Jáněm.

Mezi ženami v kategorii K1 neobhájila prvenství Kateřina Kudějová, jež letos bere "jen" stříbro. Ze zlaté medaile se může těšit Karolína Galušková, třetí místo obsadila Veronika Vojtová. "Je to fakt vtipné. Včera jsem změnila loď a jela jsem na ní vlastně svoji třetí jízdu," nemohla v cíli uvěřit ve vítězství Galušková.

Na šampionátu se premiérově rozdávaly také medaile v mixu kategorie C2. Historicky prvního titulu se dočkala dvojice Jakub Jáně – Tereza Fišerová.

MČR ve vodním slalomu v Praze-Troji:

Muži:

K1: 1. Prskavec 82,44 (0 tr. sekund), 2. Cvikl (oba USK Praha) -0,26, 3. Hilgert (Dukla Brandýs n/L) -1,60 (0).

C1: 1. Rohan (USK Praha) 91,15 (0), 2. Chaloupka (Olomouc) -1,25 (2), 3. Gebas (USK) -1,39 (0).

C2: 1. Karlovský, J. Jáně (Dukla) 103,00 (2), 2. Koplík, Vrzáň (USK) -2,89 (2), 3. V. Mrůzek, A. Kašpar (Dukla) -9,21 (2).

Ženy:

K1: 1. Galušková (Sušice) 98,57 (4), 2. Kudějová -1,80 (4), 3. Vojtová (obě USK) -3,47 (0).

C1: 1. Jančová (Dukla) 116,14 (2), 2. G. Satková (KK Brno) -1,93 (2), 3. Říhová (USK) -2,25 (2).

Mix:

C2: 1. J. Jáně, Fišerová (Dukla) 113,69 (2), 2. Vojtová, Mašek -5,51 (2), 3. Foltysová, Vrzáň (všichni USK) -14,69 (4).