Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Procházku čeká při premiéře v UFC nebezpečný Švýcar Oezdemir

Elitního českého bojovníka MMA Jiřího Procházku čeká premiérový zápas v organizaci UFC. V noci na neděli se v Abú Dhabí utká se Švýcarem Volkanem Oezdemirem. Pro šampiona japonské organizace Rizin to bude těžký debut, Oezdemir je totiž sedmičkou polotěžké váhy UFC.

Jiří Procházka
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

"Oezdemir je pohyblivá polotěžká váha. Stále se snaží dbát na důraz v kombinacích, ve svých výpadech. To je z jeho strany nejnebezpečnější. Co na něj chystáme, ale nebudu prozrazovat. Určitě jsme připraveni," řekl Procházka před odletem.

"Každý souboj je důležitý životní krok. Premiéra v UFC je pro mě, i když si to nepřipouštím, velký krok. Je to splněný sen. Před prvním zápasem ale nechci nic hodnotit, až po něm," podotkl.

Procházka od konce roku 2015 bojoval v Rizinu, kde se zápasy konají v boxerském ringu mezi provazy. Nyní se vrací do oktagonu.

"V MMA jsem v kleci začínal, teď pokračuji dále," podotkl člen Jetsaam Gymu Brno, jenž přiznal, že po přesunu do UFC je pod větším tlakem.

"Já to ale mám na párku. Nervozitu a tlak si člověk vytváří sám. A já si chci kolem sebe vytvářet prostředí, kterým bych mohl jen proplout a dělat si svoje věci, kterými chci docílit cíle," řekl Procházka.

Sedmadvacetiletý český bojovník bude v UFC hájit sérii deseti výher, naposledy prohrál v prosinci 2015. Ze svých 26 vítězství si jich 23 připsal před limitem.

Výborné statistiky však má i jeho sok: o tři roky starší Oezdemir vyhrál 17 z 21 zápasů, osmkrát se představil v UFC a pětkrát vyhrál.

"Určitě má více zkušeností s top zápasníky a i v UFC zápasil se silnými soupeři. A udělal tam výkony. Mě teď to nejlepší, s čím se mohu potkat, čeká," uznal Procházka.

Galavečer UFC 251 se uskuteční na ostrově Yas v Abú Zabí, kde americká organizace připravila speciální arénu a bojovníky uzavřela. Všichni museli před příletem i bezprostředně po něm podstoupit testy na koronavirus a byli v karanténě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy