Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR Dolní Břežany

Procházka získal historický titul v japonském Rizinu. A proti mému učitelovi, rozplýval se

Nejlepší český MMA bojovník Jiří Procházka dosáhl na historický milník. Šestadvacetiletý Čech v Jokohamě ovládl titulový zápas organizace Rizin, když ve 3. kole udolal Američana Muhammeda Lawala a stal se šampionem polotěžké váhy.

MMA zápasník Jiří "Denisa" Procházka
zdroj: ČTK autor: Petr Toman

Titulový zápas, který byl vypsán na tři kola a uskutečnil se v ringu. Jak je v Rizinu zvykem, byl první dvě kola vyrovnaný. Lawal, který jako poslední dokázal Procházku porazit, dlouho odolával a soupeři nedal nic zadarmo.

Kritická chvíle tak přišla až ve třetím kole, když český bojovník vyslal tvrdou kombinaci, díky které dostal soupeře k zemi. Tam už rozhodčí značně unaveného Lawala bít nenechal a zápas ukončil.

"Je to úžasný pocit. Jsem rád, že mi byl soupeřem tenhle můj učitel. Poslední tři roky jsem měl tu poslední prohru od něj v hlavě," řekl Procházka po boji v ringu.

Pro českého bojovníka to byla již osmá výhra v řadě, naposledy prohrál na konci roku 2015 právě s Lawalem. "Cítím, že jsem se tady v Japonsku od té doby posunul. Nyní jsem to mohl ukázat," radoval se čerstvý šampion. "Chci se konečně podívat do vaší krásné země a procestovat ji," vzkázal Procházka japonským divákům, kteří zaplnili sedmnáctitisícovou arénu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články