Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Procházka se v UFC vrátil na vítěznou vlnu. Porazil Rakiče

Jiří Procházka porazil v zápase organizace UFC Rakušana srbského původu Aleksandara Rakiče. Rozhodčí ukončil duel ve 2. kole v čase 3:17 minuty. Procházka vyhrál technickým k. o.

Jiří Procházka
zdroj: ČTK / Profimedia

Jednatřicetiletý rodák z Hostěradic na Znojemsku si loni v listopadu v New Yorku připsal první porážku po osmi letech, když v titulovém zápase prohrál s Brazilcem Alexem Pereirou, nyní v Las Vegas ale opět vyhrál.

"Jsem kluk z České republiky, nejsem samuraj. Ale v našich životech existují věci, které nás formují, motivují, a samurajství je jednou z nich. Žiji s těmito pravidly. Tohle byla bouře," řekl Procházka po zápase s připomínkou Rakičových předzápasových slov o tom, že český bojovník je falešný samuraj.

O rok starší Rakič se do oktagonu vrátil po téměř dvou letech a první kolo souboje proti Procházkovi získal na body. Český bojovník sice držel střed oktagonu, Rakič se jej snažil zasahovat kopy na nohu, Procházkou ale výrazněji neotřásl.

V závěru prvního kola dokázal Procházka poprvé soupeře zasáhnout a ve druhém kole došlo na přestřelku, jak člen brněnského Jetsaam gymu avizoval. Procházka dokázal Rakiče srazit na zem, pokračovat v úderech a rozhodčí následně zápas ukončil. Procházka si připsal jubilejní třicátou výhru mezi profesionály, čtvrtou pod hlavičkou UFC.

Hned po zápase vyzval k dalšímu souboji vítěze hlavního duelu akce UFC 300, ve kterém se o pás šampiona polotěžké váhové kategorie utkali Pereira s Američanem Jamahalem Hillem. "Příště chci šampiona. Ať vyhraje lepší," řekl Procházka. Titul o pár hodin později uhájil Pereira, který Hilla knokautoval v prvním kole.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články