Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v orientačním běhu 2024

Procházka na šampionský pás UFC nedosáhl. Pereira ukončil zápas knock-outem ve druhém kole

Český bojovník MMA Jiří Procházka si zpátky světový titul UFC v polotěžké váze nevybojoval. V duelu s Brazilcem Alexem Pereirou v newyorském Madison Square Garden prohrál knock-outem necelou minutu před koncem druhého kola. Pro Procházku je to první porážka po téměř osmi letech.

Jiří Procházka v zápase o titul s Alexem Pereirou
zdroj: Reuters autor: Wendell Cruz

Rozhodčí ukončil titulový duel, jenž byl vrcholem akce UFC 295, necelou minutu před koncem druhého z pěti kol. Šestatřicetiletý Pereira trefil o pět let mladšího Procházku tvrdě levým hákem a poslal ho k zemi. Český bojovník se okamžitě dostal do kleku a zaklínil se do soupeřových nohou, Pereira ho však zasypal údery pravým loktem a sudí Marc Goddard souboj zastavil.

I když se části publika v hale podle reakcí zdálo, že rozhodčí duel ukončil příliš brzy, Procházka přiznal, že zastavení duelu 52 sekund před koncem druhého kola bylo namístě. "Na konci to bylo správné, byl jsem mimo. Ale nikdy bych sám neskončil. Stane se, byla to velká lekce. Budu pracovat dál a vrátím se silnější. Děkuji Alexi za zápas, byla to dobrá lekce," ocenil Procházka soupeře v rozhovoru v Oktagonu.

Galavečer smíšených bojových umění v legendární newyorské hale tradičně sledovalo mnoho slavných osobností, mezi nimiž nechyběl bývalý americký prezident Donald Trump.

Procházkovi se nepodařilo znovu získat mistrovský pás UFC, který vybojoval loni v červnu v Singapuru po vítězství nad jiným Brazilcem Gloverem Teixeirou. Odvetu naplánovanou na prosinec minulého roku musel rodák z Hoštěradic na Znojemsku odvolat kvůli vážnému zranění ramena a po dohodě s organizací se titulu vzdal.

Pod hlavičkou UFC v sobotu Procházka utrpěl po třech vítězstvích první porážku. V Oktagonu poznal přemožitele poprvé od silvestrovského souboje v roce 2015, kdy ještě zápasil v japonské organizaci Rizin. Celkově má nyní bilanci 29 výher, 4 porážky a 1 remízu.

Procházkův přemožitel Pereira získal druhý titul v UFC. Bývalý elitní kickboxer získal téměř přesně před rokem právě v Madison Square Garden mistrovský pás ve střední váze, letos v dubnu však odvetu s Novozélanďanem Israelem Adesanyou prohrál a zamířil do vyšší váhové kategorie. Bezprostředně po vítězství nad Procházkou vyzval Adesanyu k přesunu do polotěžké váhy, aby se mohli potřetí utkat o titul.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články