Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally ČR 2024

Procházka na pás šampiona UFC nedosáhl, Pereira ho opět knokautoval

Český MMA bojovník Jiří Procházka světový titul UFC v polotěžké váhové kategorii podruhé nezískal. V Las Vegas prohrál i v odvetě s Brazilcem Alexem Pereirou, který jej na začátku druhého kola stejně jako loni v listopadu v New Yorku knokautoval.

Jiří Procházka
zdroj: ČTK/AP autor: Steve Marcus

Obhájce titulu Pereira jednatřicetiletého soupeře nejprve tvrdě zasáhl levým hákem v závěru jinak vyrovnaného prvního kola, hned na začátku druhého kola pak Brazilec zápas kopem na hlavu a následnými údery na zemi rychle ukončil. Rozhodčí jej zastavil po 13 sekundách.

"Děkuji všem za podporu, děkuji Alexi za zápas. Byl jsi lepší," řekl Procházka na sociálních sítích. "Je potřeba se posunout na další úroveň. Jak v životě, tak v zápasení. V boji, ve všech úrovních. Nebo nebojovat vůbec. Zpět do posilovny. Jdeme pro to. Posun, cesta, být silnější," dodal Procházka odhodlaně několik hodin po utkání.

Je nám líto, video expirovalo.
Procházkovi odveta s Pereirou nevyšla

Pereira byl naopak maximálně spokojený. "Bylo to skvělé. Věděl jsem celý týden, že vyhraju," řekl Pereira po své desáté výhře z 12 zápasů. V UFC uspěl v osmi z devíti duelů. "Uvidíme, co bude dál. Příležitosti přicházejí, já se snažím o skvělá představení. Budoucnost je v těžké váze," doplnil šestatřicetiletý šampion a naznačil posun do vyšší kategorie.

Procházka si ve 35. souboji připsal pátou porážku. V elitní světové organizaci neuspěl podruhé z šesti pokusů. V červnu 2022 se stal šampionem poté, co v Singapuru porazil Glovera Teixeiru z Brazílie. O necelý půlrok později se ale mistrovského pásu vzdal, neboť se v tréninku zranil a nemohl proti Teixeirovi nastoupit do plánované odvety.

Na akci UFC 303 v Las Vegas se Pereira s Procházkou představili neplánovaně. Hlavním zápasem měl být původně souboj hvězdného Ira Conora McGregora s Američanem Michaelem Chandlerem. Poté, co se ale McGregor zranil, oslovila organizace v polovině června hvězdy polotěžké váhy a oba bojovníci souhlasili.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články