MČR Prostějov

Přerov se chystá utnout jedenáctiletou strakonickou dominanci, Jihočechy porazil těsně 14:12

Přerov - Už jedenáct let vládnou Strakonice českému vodnímu pólu. Po odchodu dvou hráčů do zahraničí a generační výměně se ale jejich pozice otřásá a po titulu touží hlavně posílený Přerov. V pátém kole si zajistil těsné vítězství, ale také ukázal, proč má před sebou ještě spoustu práce, jestli chce pomýšlet na titul.

Přerov chce ukončit suverénní sérii Strakonic, s Jihočechy si těsně poradil

Doposud neporažený Přerov před sezonou rozšířil kádr a domácí vedli od druhé minuty, když se trefila zkušená slovenská posila Andrej Janíček. Moravané si během utkání vypracovali sedmibrankový náskok, ale Strakonice v závěru snížily na rozdíl jediné branky a vítězství 14:12 si Přerov pojistil až v poslední minutě. O titulu bude rozhodovat série čtyř turnajů v nadstavbové části ligy.