Pozemní hokejistky podlehly Polsku, ale stále drží postupovou příčku

Praha – Reprezentace pozemních hokejistek svedla ve druhé fázi kvalifikace na Světovou ligu tuhý boj s Polskem, kterému podlehla 2:3. O osudu utkání rozhodla zejména první půle, v které hráčky našich východních sousedů třikrát skórovaly. Češky sice po návratu z kabin dokázaly snížit, ale vyrovnat už nedokázaly.

Pozemní hokejistky prohrály s Polskem

Svěřenkyně trenérského triumvirátu Neusser-Procházka-Toms hned v úvodu promarnily trestný úder a následně během první půle třikrát inkasovaly. Po změně stran se však výrazně zlepšily. Po trefách Bížové a Decsyové dokonce snížily manko na rozdíl jediné branky, kýženého vyrovnání ovšem nedosáhly.

Před zítřejším závěrečným střetnutím s Ukrajinou jim nicméně patří druhé postupové místo. "Kladně bych hodnotila určitě druhý poločas. Ten první jsme začali s jinou taktikou. Kdybychom ji plnili tak, jak trenéři řekli, a nezačali pasivně, tak jsme zápas mohli dovést do vítězného konce," řekla kapitánka Adéla Bížová.