Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Pozemkářské reprezentace berou na Pragochema Cupu bronz

České reprezentace v pozemním hokeji obsadily na úvod halové sezony shodně třetí místo v 51. ročníku Pragochema Cup - Memoriálu Karla Kadeřábka. Turnaj v pražské hale na Podvinném mlýně opanovaly běloruské týmy - vyhráli muži Minsku a ženy Ritmu Grodno.

Je nám líto, video expirovalo.
České pozemkářky se na domácím turnaji hlavně sehrávaly

Obě reprezentace čekají halová mistrovství Evropy i MS a turnaj pro ně byl úvodní přípravou. Muži prohráli v semifinále s německým celkem Step Forward a v boji o třetí místo i díky třem brankám Lukáše Plochého porazili WAC Vídeň 6:4.

Ve finále si rychle hrající Minsk, který prošel soutěží bez porážky, poradil se Stepem Forward 5:3. V německém týmu rozdával skvělé přihrávky olympijský vítěz z Pekingu Niklas Meinert.

V soutěži žen se sedm celků střetlo systémem každý s každým a Ritm Grodno všechny zápasy vyhrál s celkovým skóre 31:4. Češky měly stejně bodů jako druhý Minsk, ale v jejich neprospěch rozhodlo horší skóre.

"Primárně jsme se zaměřovaly na sehrání a na nacvičení určitých situací," vysvětlila záložnice české reprezentace Tereza Mejzlíková.

Muže čeká halové mistrovství Evropy v Antverpách od 12. až 14. ledna a ženy se pokusí od 19. do 21. ledna využít v Praze domácího prostředí. Oba celky se také chystají na únorové MS, kde budou ženy obhajovat bronzové medaile.

"Více stěžejní je mistrovství Evropy, mistrovství světa bude třešničkou na dortu," uvedla Mejzlíková.

Výsledky turnaje Pragochema Cup v halovém hokeji

Muži:

Finále: HC Minsk - Step Forward (Něm.) 5.3

O 3. místo: ČR - WAC Vídeň 6:4.

Konečné pořadí: 1. HC Minsk, 2. Step Forward (Něm.), 3. ČR, 4. WAC Vídeň, 5. AHTC Vídeň, 6. Jekatěrinburg, 7. HC Bohemians Praha, 8. SR.

Ženy - konečné pořadí:

1. Ritm Grodno (Běl.) 18 b., 2. HC Minsk 12, 3. ČR 12, 4. HC Rakovník 9, 5. HC Bohemians Praha 6, 6. WAC Vídeň 3, 7. SR 0.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy