Urban Challenge Praha

Pozemkářky udržely na domácím halovém ME naději na postup do semifinále

České pozemkářky bojují na mistrovství Evropy v halovém hokeji o účast v semifinále. V Praze na Podvinném Mlýně sice úvodní zápas s Ruskami prohrály, ale pak zdolaly silné Němky 4:3 a udržely se ve hře o postup.

Pozemkářky na HME napravily porážku s Ruskem proti favorizovaným Němkám

Češky srazily v prvním utkání na turnaji individuální chyby. Při trestných rozích Ruskám vyšly nápadité kombinace a Valerija Borisovová zvýšila deset minut před koncem už na 4:1.

Domácí hráčky měly v závěru velký tlak, po brankách Haklové a Lehovcové jim ale k remíze jeden gól chyběl. Proti favorizovaným Němkám si tak už nesměly dovolit zaváhat.

"Rusky hrají tvrdý hokej a hodně individuálně. Na to jsme připravené byly, ale pak tam bylo několik propadů v obraně a to rozhodlo," zhodnotila zápas obránkyně Tereza Mejzlíková.

Na začátku druhé půle sice české hráčky prohrávaly po gólu Wortmannové už 1:3, přesto dokázaly utkání otočit.

Útočnice Renáta Capouchová dvěma góly vyrovnala na 3:3 a kapitánka Adéla Lehovcová rozhodla o vítězství českého týmu trefou při trestném rohu.

Všechny týmy ve skupině mají 3 body. Postup do semifinále si Češky mohou zajistit v sobotním utkání proti Ukrajině.

"Možná bude hrát roli skóre, ale pro nás je důležité porazit Ukrajinky a jít nahoru se šesti body," uvedla Lehovcová.