Následuje
BasketManie

Pozemkářky podlehly favorizovanému Irsku, o postup se utkají s Ázerbájdžánem

Praha - České reprezentantky v pozemním hokeji ve svém posledním vystoupení v základní skupině nestačily na Irsko. Favorizovanému soupeři podlehly na evropském šampionátu divize B 0:3. O postup do elitní skupiny se Češky utkají v semifinále s Ázerbájdžánem.

Pozemkářky prohrály s Irskem

Největší favoritky turnaje skórovaly už po třech minutách, když akci kapitánky Fraserové dokončila dorážející Brownová. Česky mohly srovnat po trestném rohu, střelu Mejzlíkové ale vytěsnila brankářka Davisová. "Pozitivní je, že jsme to zvládly po fyzické stránce, protože to byl neuvěřitelně běhavý zápas. Myslím, že v semifinále to takové nebude," soudí obránkyně Kamila Dukátová.

Irky byly při standardních situacích přesnější a McCayová zvýšila už na rozdíl dvou gólů. Český tým nakonec Irsku podlehl 0:3, mnohem důležitější zápas ho ale čeká ve čtvrtek proti Ázerbájdžánu. "Ony nemají až tak takticky propracovaný systém, ale jsou velmi útočné a individuálně zdatné. Doufám, že je dokážeme pokrýt a dáme nějaké góly. Bylo by skvělé se probojovat do áčka," dodává útočnice Adéla Bížová.

Hlavní zprávy