Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Orlík Tour Kooperativy

Petr Koukal a Kristína Gavnholt prošli prvním kolem úspěšně

Kodaň - Badmintonisté Petr Koukal a Kristína Gavnholtová vyhráli na mistrovství světa v Kodani své zápasy 1. kola dvouhry. Ve druhém kole oba narazí na favorizované soupeře z Číny. Ve smíšené čtyřhře uspěli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, vypadly jen Šárka Křížková s Kateřinou Tomalovou ve čtyřhře.

Petr Koukal
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Koukal zdolal Rusa Vladimira Ivanova 21:19, 21:16 a střetne se s šestým nasazeným Wang Čeng-mingem. Gavnholtová v dramatické třísetové bitvě porazila Američanku Jamie Subandhiovou 22:20, 21:23 a 21:16 a ve 2. kole zkusí překvapit olympijskou vítězku z Londýna a světovou jedničku Li Süe-žuej.

Jediná česká zástupkyně na šampionátu ve dvouhře žen Gavnholtová předvedla v prvním setu duelu se Subandhiovou velký obrat. Prohrávala už 8:18 a za stavu 17:20 odvrátila tři setboly. Ve druhé sadě Gavnholtová nevyužila jeden mečbol a zápas rozhodla až po hodině a minutě v rozhodujícím třetím setu.

Koukal (74. hráč světa) v utkání s Ivanovem (42.) získal v každém setu brzy náskok, který už udržel, a stejně jako loni postoupil do 2. kola. "Hrálo se mi přesně tak, jak jsem chtěl, a připadal jsem si všude rychlý. Mám radost, že jsem porazil tak nepříjemného soupeře," řekl Koukal. 

V soutěži mužů je ještě Jan Fröhlich, kterého čeká v 1. kole v úterý belgický hráč Yuhan Tan.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy