Pátá česká medaile na univerziádě. Drahotová si došla pro bronz

Česká výprava si na Světové univerziádě v Neapoli vybojovala pátou medaili. O její zisk se postarala Anežka Drahotová, která skončila třetí v chůzi na 20 kilometrů. Češi tak mají nyní na kontě dvě zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové.

Třiadvacetiletá Drahotová nestačila pouze na dvě Australanky. Na stříbrnou Jemimu Montagovou ztratila dvojnásobná medailistka z mistrovství Evropy minutu a tři čtvrtě, na vítěznou Katie Haywardovou ještě o půl minuty více.

"Australanky byly silné a dobře připravené na teplo. Jsem ráda, že jsem porazila čínské závodnice. Čas nebyl extra kvalitní, byl to pro mě hrozný boj," řekla České televizi Drahotová, jež výkonem 1:35:44 zaostala daleko za osobním rekordem.

Bronz Drahotové byl pro českou výpravu druhou atletickou medailí. Tu první vybojoval ve středu běžec Jan Friš, který obsadil druhé místo na patnáctistovce.