Následuje
MS 2020 USA

Ondra získal na MS v lezení už druhou medaili

Arco (Itálie) - Adam Ondra získal na mistrovství světa ve sportovním lezení v Itálii další medaili. Po stříbru z boulderingu obsadil osmnáctiletý český talent v sobotním finále lezení na obtížnost třetí místo. Zvítězil Španěl Ramón Julian Puigblanque, který ve finále jako jediný vylezl až na vrchol. Ondru předčil ještě Jakob Schubert z Rakouska, jemuž při shodném výkonu nahrálo lepší umístění v semifinále.

Adam Ondra
zdroj: ČTK

Ondra se mezi špičku této disciplíny zařadil už předloni, kdy v lezení na obtížnost vyhrál Světový pohár a na MS v Číně získal stříbro. V Arku vpředvečer závodu obdržel Cenu Salewa Rock, "Oscara" skalního lezení pro muže s největším přínosem pro lezení. Ondra toto prestižní ocenění dostal po letech 2008 a 2010 už potřetí.

V lezení na rychlost skončil Libor Hroza pátý, ve čtvrtfinále podlehl Ukrajinci Boldyrevovi o pouhé dvě setiny. Zvítězil Číňan Čung Čchi-sin v novém světovém rekordu 6,26 sekundy.

Na závěr mistrovství světa Ondra ovládl neoficiální disciplínu, takzvaný duel, v kterém se vyřazovacím způsobem utkalo nejlepších šestnáct lezců ze soutěže na obtížnost v kombinaci se závody na rychlost.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy