Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Ondra si vylezl pro obhajobu titulu mistra světa

Paříž – Adam Ondra předváděl v Paříži skvělé výkony a zaslouženě obhájil titul mistra světa ve sportovním lezení na obtížnost. Přidal tak druhou medaili k sobotnímu stříbru v boulderingu. Ze světových šampionátů má český lezec už osm cenných kovů, z toho tři zlaté. Na druhém místě skončil Rakušan Jakob Schubert, třetí místo obsadil Francouz Gautier Supper.

Adam Ondra
zdroj: ČTK

Ondra vyhrál, co se dalo, nejlepší byl ve své kvalifikační skupině v lezení na obtížnost, vyhrál i semifinále. V boji o medaili se jako jediný dostal až k poslednímu chytu finálové cesty.

Ze zisku titulu se radoval už v průběhu své finálové cesty, když přelezl poslední klíčový a velmi náročný krok těsně pod vrcholem. Zbytek už zvládl s přehledem. "Cítil jsem se tady dobře. Připravil jsem se dobře mentálně, je neuvěřitelné dosáhnout na top ve finále mistrovství světa," uvedl.

V sobotním finále v boulderingu, kde rovněž obhajoval titul, ho porazil pouze Japonec Tomoa Narasaki. "Trénoval jsem hodně, abych tady uspěl. Při sobotním závodu jsem si dával za cíl moc neplýtvat silami," řekl.

Třiadvacetiletý rodák z Brna získal z MS v lezení na obtížnost už pátou medaili. Kromě dvou titulů má také stříbro z roku 2009 a dva bronzy z let 2011 a 2012.

Sportovní lezení se v roce 2020 v Tokiu poprvé představí na olympijských hrách.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy