Je nám líto, video expirovalo.

Ondra míří po stříbru do norských skal, poleze společně s přemožitelem z kombinace

Stříbrná kombinace na mistrovství Evropy byla pro Adama Ondru na dlouho poslední lezeckou soutěží. Do jara 2023 totiž plánuje přestávku. Už v pátek odjíždí s celou rodinou do Norska na skály. Společnost mu bude dělat i jeho jediný čtvrteční přemožitel.

"Jedeme na stejné místo, kde se nachází nejtěžší cesta na světě Silence. Jsou tam některé další projekty. Pro zajímavost, jedeme tam společně s Jakobem Schubertem, takže polezeme spolu," prozradil.

Se Schubertem ve čtvrtek při prohlídce konzultovali, jak vylézt obtížnostní cestu. "A paradoxně už říkal rovnou, že nahoře by se měla zvednout noha. Měl pravdu," popisoval Ondra krok, v němž chyboval a kvůli kterému přišel o titul.

V boulderingu si vytvořil výbornou pozici, když vyřešil tři ze čtyř "problémů" a díky nižšímu počtu pokusů těsně vedl. Obzvlášť po čtvrtém, který vylezl hned napoprvé, hodně jásal. "Většinou chybuji v moderním stylu, trvá mi víc času a pokusů. Měl jsem radost, že zrovna čtyřka se povedla na první pokus. Mělo se to lézt jinak, dynamicky, ale já využil své flexibility a vylezl to staticky. Na dvojku asi taky bylo. Trošku jsem to nevymyslel, ale mohl jsem být trochu silnější a vylézt to jinak," konstatoval.

Lezec Adam Ondra
zdroj: ČTK/PR autor: Ivana Roháčková

Šestý muž olympijské soutěže v Tokiu si v Mnichově otestoval formát, v němž se bude bojovat o olympijské medaile za dva roky v Paříži. "Tohle byla taková zkouška. Vím, že hlavní příprava bude spočívat v té obtížnosti. Boulder byl třeba dnes určitě důležitý, ale zároveň vím, že ho momentálně nemůžu nějak příliš mnoho trénovat. Moderní styl boulderingu pro mě není zdravý. Riziko zranění je prostě tak velké, že musím trénovat chytře a těsně před důležitými závody," vysvětloval.

V zájmu zachování zdraví nebude do příští jarní sezony závodit na umělých stěnách. "Může to být vnímáno, že se flákám, ale já myslím, že je to pro mě naopak rozumná cesta, abych si udělal trošku radost na skalách. Lezení na skalách je vlastně poměrně dobrý trénink na lezení na obtížnost, abych se vyhnul tomu boulderingu a nezranil se. A ty slabiny, které v boulderingu mám, spíš vylaďovat tréninkem na suchu, popřípadě fyzioterapií," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články