Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly

Od 25. května může sportovat současně až 300 lidí, použít půjdou šatny a sprchy

Další změny ve vládních opatřeních. Od 25. května bude smět sportovat až 300 osob současně, dosud to mohlo být sto lidí. Při splnění požadovaných hygienických podmínek bude nově možné také používat šatny a sprchy. 

Dětské závody
zdroj: ČT4

V šatnách by například lidé měli obsazovat místa od vzdálených konců místnosti či alespoň využívat jen každou druhou skříňku. Vyplývá to z materiálu, který zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví. 

Na sportovišti bude od 25. května smět být až 300 osob, mezi sportovci a ostatními osobami ale musí být zachovávána dvoumetrová vzdálenost. Sportovci ani nadále nemusí při tréninku či zápasu nosit roušku nebo jiný ochranný prostředek, který jinak brání šíření kapének. Na sportovištích musí být k dispozici nádoba s dezinfekcí na ruce, stojí v ministerském dokumentu, který počítá i s pravidelnou dezinfekcí všech tréninkových pomůcek.

Dosud zakázané využívání sprch a šaten bude od přespříštího pondělí možné, ale jen při splnění zvláštních podmínek. Provozovatelé sportovišť mají podle ministerstva mimo jiné zajistit co největší rozptýlení osob v šatnách. "Obsazovat vzdálené konce nebo skříňky zpřístupnit ob skříňku," stojí v materiálu.

Je nám líto, video expirovalo.
Od 25. května smí sportovat až 300 lidí, otevřou šatny a sprchy

V šatnách bude také nutné zajistit úklid a dezinfekci vnitřku skříněk během dne i po skončení provozu. Manuál také vyžaduje "průběžnou dekontaminaci míst, kudy klienti prochází," úklidem a dezinfekcí. Provozovatelé také mají instruovat klienty, aby omezili čas strávený v šatně na nezbytné minimum.

Ve sprchách musí pak zajistit co největší možné odstupy. Vedle organizovaného tréninku profesionálních i amatérských sportovců na venkovním i vnitřním sportovišti s maximální účastí do 300 osob počítá vládní plán rozvolňování i s povolením hromadných akcí venku i uvnitř. I pro ně platí limit pro přítomnost maximálně 300 lidí ve stejný okamžik.

Pokud se epidemiologická situace nezhorší, navýší se limit na 500 lidí od 8. června a na 1000 osob 22. června, řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Při poslední vlně uvolňování opatření umožnily úřady od tohoto pondělí sportovat současně až stovce lidí a pořádat soutěže. Odpadla povinnost mít při sportu zakrytý nos a ústa. Šatny a sprchy musely zůstat uzavřené, možné je jen používání toalet. Už dříve, od pondělí 27. dubna, mohly otevřít posilovny či fitness centra.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy