EP Benátky nad Jizerou

Obhájci světového titulu skončí bez medaile. Češi padli v dramatickém čtvrtfinále s Mexičany

Čeští reprezentanti v malém fotbalu tentokrát končí příliš brzy. Na vrcholné akci prohráli po dvou letech od domácího mistrovství Evropy. Národní tým na světovém šampionátu v australském Perthu ve čtvrtfinále nestačil na Mexiko 1:2. Tedy na výběr, který porazil ve finále před dvěma lety.

Zklamání reprezentantů v malém fotbalu v čele s Janem Koudelkou
zdroj: Malý fotbal - Reprezentace autor: Elizaveta Kuzenkova

V prvním poločase na kluzkém terénu poslal Mexičany do vedení Moises Gonzalez De la Fuente. Střelou z přímého kopu využil špatně postavenou zeď českého týmu. Ještě v závěru poločasu mohli Češi srovnat, ovšem Tomáš Jelínek v situaci dva na jednoho nedokázal přihrát Stanislavu Maříkovi.

Ve 36. minutě se podařilo českému výběru vyrovnat nekompromisní střelou Ondřeje Paděry pod břevno, ale tři minuty před koncem po nepřehledné situaci šťastnou hlavičkou rozhodl Miguel Vaca Nuñez. Úřadující mistři Evropy, poslední světoví šampioni a vítězové Kontinentálního poháru tak končí ve čtvrtfinále.