Následuje
Studio fotbal - Extra

Nohejbalový turnaj v osadě Šacung oslavil padesátku

Praha - Nohejbal je jedním z mála sportů, který má ryze český původ. Zrodil se ve 30. letech minulého století v pražských Žlutých lázních a také v osadě Šacung u řeky Sázavy. Nohejbal se na Šacungu hraje od roku 1947 a mezinárodní turnaj, který osada pořádá, letos oslavil jubilejní padesátý ročník.

Slavnostní chvíli podtrhla exhibice Sparty proti Slavii. Horst Siegl s Michalem Bílkem jasně zvítězili nad Pavlem Kukou a Ladislavem Vízkem. "My chodíme hrát, ale ta úroveň, co tu kluci předvádí, je úplně někde jinde, takže se máme co učit," smekl před nohejbalovými specialisty někdejší sparťanský kanonýr Siegl.

Turnaje na osadě Šacung se vždy zúčastňovali ti nejlepší z tuzemských hráčů. I letos do finále postoupili trojice složené z reprezentantů. Tým Šacungu nakonec zvítězil 2:0 nad Karlovými Vary a po devíti letech vrátil prvenství do posázavské osady.

"Tohle vnímám i u příležitosti toho jubilejního padesátého ročníku jako velké zadostiučiněnív pro všechny osadníky, kteří se tomu tady celé ty roky věnovali a jsem hrozně rád, že zrovna dnes to vyšlo," prohlásil po triumfu svého týmu smečař Šacungu Benešov Jiří Doubrava.

Zdroj
ČT24

Hlavní zprávy