Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Nezastavitelná Hilgertová oslaví čtvrtstoletí v reprezentačním dresu

Trnávka (Pelhřimovsko) – Že se s ní stále musí počítat, opět potvrdila kajakářka Štěpánka Hilgertová. Dvojnásobná olympijská vítězka se totiž již popětadvacáté za sebou dostala do české reprezentace vodních slalomářů. Naopak po sedmnácti letech vypadl po posledním nominačním závodu na Trnávce kanoista Stanislav Ježek.

Štěpánka Hilgertová
zdroj: ČTK autor: Jan Koller

Absolutními nováčky v týmu jsou kajakářka Veronika Vojtová a po dramatu kanoista Lukáš Rohan, syn Jiřího Rohana, bronzového deblkanoisty z Olympijských her v Atlantě.

"Bylo jasné, že holky budou rychlé. Šlo o to, která vydrží s nervy," řekla Hilgertová. "Rozdíly jsou nula nula nic, jde o to, jak to komu sedne. Chtělo to udržet svoji jízdu, nenechat se rozhodit tím, kdo má kolik bodů. Bylo to docela těžký," uvedla Hilgertová. "Ale už jsem zažila horší, třeba první závod s padesátkou," dodala dvojnásobná olympijská vítězka.

Největší drama bylo mezi kanoisty. Původně dnes vyhrál Tomáš Rak, čímž by si zajistil místo v týmu po boku jasného vítěze nominace Jana Maška a druhého Vítězslava Gebase. Vedení USK Praha ale podalo protest, který byl uznán. Rakovi byla dodatečně připsána penalizace dvou sekund za dotek branky, čímž se před něj dostal Rohan mladší.

Ježek měl výborně rozjetou nominaci z úvodních dvou závodů v Troji, ale na dvě druhá místa nedokázal na Trnávce navázat. V obou případech skončil až sedmý. K nominaci mu nakonec chyběly dva body za dvě místa, v přepočtu na čas necelá sekunda a půl. A to měl v nedělní jízdě čtyři trestné sekundy za dva doteky.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih závěrečného nominačního závodu vodních slalomářů

"Muselo to někdy přijít, ale člověka to mrzí, když ví, že na to ještě má. Ale dneska na konci jsem už nemohl, z toho plynuly ty chyby," uvedl sedmatřicetiletý Ježek, pátý kanoista z olympiád v Pekingu i Londýně. "Nebyl to moc příjemný pocit, když jsem viděl, jak se usmívali v cíli ti, kterým to pomohlo," dodal smutně. Ježek je jedním z klíčových mužů při organizaci závodů v Troji, kde loni bylo MS a letos se tam bude konat světový pohár.

Z deblkanoistů jsou v týmu favorizovaní Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm a Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem, svěřenci Ondřeje Štěpánka, který loni s Jaroslavem Volfem ukončil kariéru. Jejich místo zaujali Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň. Kajakáře Vavřince Hradilka a Jiří Prskavce, kteří měli nominaci jistou díky medailím z MS, doplnil Hradilkův tréninkový kolega Vít Přindiš. Hradilek dnešní závod kvůli bolavým zádům sledoval z břehu společně s olympijskou vítězkou ve snowboardcrossu Evou Samkovou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy