Následuje
Brněnská laťka 2020

Největší favoritkou ankety Sportovec roku je atletka Hejnová

Praha - Bylo by trochu překvapením, pokud by se českým Sportovcem roku nestala atletka Zuzana Hejnová. Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek neprohrála ani jeden z letošních třinácti závodů a je favoritkou tradiční ankety Klubu sportovních novinářů. Přímý přenos vyhlášení ankety startuje ve 21:25 na programu ČT1.

Loňská sportovkyně roku Barbora Špotáková
zdroj: ČTK autor: Zbyněk Stanislav

Do elitní desítky, z níž vzejde vítěz hlasování 208 sportovních žurnalistů, se podle abecedního pořadí dostali také tenista Tomáš Berdych, vítěz fotbalové Evropské ligy s Chelsea brankář Petr Čech, mistr světa ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek, finalista Stanleyova poháru Jaromír Jágr, pátý cyklista z Tour de France Roman Kreuziger, rychlobruslařská mistryně světa Martina Sáblíková, vedoucí žena průběžného hodnocení SP v biatlonu Gabriela Soukalová, veslařský mistr světa Ondřej Synek a světový šampion v hodu oštěpem Vítězslav Veselý.

Osobně na slavnostním večeru budou přítomni Hejnová, Hradilek, Kreuziger, Synek a Veselý. Čech s Jágrem mají klubové povinnosti, Sáblíková je na soustředění v Itálii a Soukalová se chce vzhledem k olympijským hrám vyvarovat velké společnosti lidí, aby stejně jako v minulých letech neonemocněla. Chybět bude také Berdych.

Vyhlášen bude rovněž nejlepší kolektiv. Jednoznačným favoritem jsou tenisté, kteří obhájili vítězství v Davis Cupu. Mezi elitní trojicí jsou také fotbalisté Viktorie Plzeň a smíšená štafeta biatlonistů, která ve složení Veronika Vítková, Soukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec získala bronz na MS v Novém Městě na Moravě.

Klub sportovních novinářů vyhlásí také legendu, které cenu předá olympijská vítězka v hodu oštěpem Dana Zátopková. Pro ocenění si přijde i nejlepší junior roku, jehož vyhlásí Nadace České sportovní reprezentace. Hejnová zatím ani jednou nebyla v anketě v elitní desítce, i když loni skončila třetí na olympijských hrách v Londýně. Letos jednoznačně vyhrála kromě MS v Moskvě také Diamantovou ligu a stala se nejlepší českou, ale i evropskou atletkou roku. Může se stát další ženou, které anketu ovládly v předchozích sedmi letech.

Jágr zvítězil v roce 2005, což bylo naposledy, kdy vyhrál po jednadvacetileté šňůře muž. Od té doby anketě kralovaly ženy - třikrát Sáblíková, dvakrát včetně loňského ročníku oštěpařka Barbora Špotáková a jednou běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová a předloni tenistka Petra Kvitová. Slavnostní večer 55. ročníku ankety budou moderovat Lucie Výborná a Jan Pokorný.

Anketa Sportovec roku 2013 má jasnou favoritku Hejnovou
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy