Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Nejlepšími sportovci roku jsou podle novinářů Bolt a Bilesová

Lausanne (Švýcarsko) - Nejlepšími sportovci roku 2016 podle Mezinárodní asociace sportovních novinářů AIPS jsou jamajský atlet Usain Bolt a americká gymnastka Simone Bilesová. Kolektivem roku jsou fotbalisté Leicesteru, kteří senzačně získali anglický titul. Svými hlasy o tom rozhodlo 382 novinářů ze 110 zemí světa.

Usain Bolt
zdroj: Reuters

Devítinásobný olympijský šampion Bolt zazářil na olympiádě v Riu, kde podruhé obhájil zlaté medaile v bězích na 100, 200 a 4 x 100 metrů. Anketu vyhrál suverénně - ziskál 33,42 procenta hlasů. Americký plavec Michael Phelps na druhém místě měl jen 14,25 procenta. Třetí skončil portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo (11,26 %). Bolt anketu ovládl pošesté v historii, což je rekord.

Ženám vládla další velká hvězda Her v Riu Bilesová, která si z Brazílie odvezla čtyři zlata a jeden bronz. Její triumf v anketě byl ale mnohem těsnější a o jejím prvenství rozhodlo pouhých 52 hlasů. Devatenáctiletá Američanka získala 15,24 procenta, plavkyně Katinka Hosszúová z Maďarska jako trojnásobná vítězka z Ria obdržela 13,73 procenta hlasů. Třetí místo obsadila americká tenistka Serena Williamsová.

Fotbalisté Leicesteru obdrželi v anketě 20,71 procenta hlasů a vyhráli před fotbalovými mistry Evropy Portugalci (15,39 %) a dalším fotbalovým kolektivem Realem Madrid (11,2 %), šampionem Ligy mistrů. V nominaci byl i český fedcupový tým tenistek, ale neuspěl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy