Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice

Nejlepší baseball v této sezoně hráli Draci v Brně

Nejlepším baseballovým týmem sezony byli vyhlášeni Draci Brno. Brněnský celek dostal trofej znovu po dvou letech. Při dnešním vyhlášení Baseball Czech Gala, které se kvůli koronaviru uskutečnilo on-line, získali i nejvíc individuálních cen.

Brněnští draci slaví titul
zdroj: ČT24

Nejlepším nadhazovačem základní části byl vyhlášen Radim Chroust, dlouholetá opora Draků. "Sezona byla super, strašně jsem si to užil. Začátek byl rozpačitý, ale pak jsme získali drajv," řekl při vyhlášení reprezentační nadhazovač.

Z hráčů Draků uspěl i zkušený Martin Schneider. Byl nejlepším polařem základní části a nejužitečnějším hráčem play-off. "Je to pro mě velká čest a moc to pro mě znamená. Draci vždy stavěli na precizní obraně a zvláště play-off se vyhrává obranou, jsem rád, že jsme se zase vrátili na trůn," řekl Schneider.

Draci ovládli i další cenu play-off. Nejlepším pálkařem se stal chytač Petr Čech. "Spoluhráči mi věří, to mi pomáhá být stabilní. Udržuji si techniku švihu a neměním věci, když to funguje," řekl Čech. Trenérem roku byl brněnský Hynek Čapka.

Nejlepším nadhazovačem play-off byl ostravský Ondřej Satoria. Matěj Menšík z Techniky Brno, která sestoupila, má dvě ceny. V základní části byl nejlepším pálkařem a odpálil nejvíce homerunů, za bariéru poslal jedenáct míčů.

Cenu fanoušků pro nejoblíbenějšího hráče převzal nadhazovač a trenér Arrows Ostrava Boris Bokaj. "Je to pro mě velké překvapení. Spíš bych čekal, že budu nejméně oblíbený hráč. Moc děkuji všem, kteří pro mě hlasovali," neskrýval překvapení loňský držitel ceny Osobnost roku.

Novinkou byla kategorie Junior roku, ve které nejvíce bodů získal sedmnáctiletý Michal Kovala z Ostravy. Rozhodčím roku byl Zdeněk Židek.

Za dlouholetý trenérský přínos byl oceněn in memoriam Aleš Hrabě. Muž, který zakládal pálkovací hry v Československu, byl dlouholetým předsedou a posléze čestným předsedou České baseballové asociace, členem Síně slávy. Zemřel v září ve věku 92 let. Cenu za něj přebral jeho syn Aleš Hrabě.

Česká extraliga se letos rozjela jako první v Evropě a odehrála se ve zkrácené verzi. V Praze se uskutečnil 39. ročník Pražského baseballového týdne a reprezentace odehrála na Tenerife přátelská utkání se Španělskem.

Ocenění baseballové extraligy za rok 2020:

Tým roku: Draci Brno

Individuální ceny - základní část:

Nejlepší pálkař: Matěj Menšík (Technika Brno)

Nejvíce homerunů: Menšík

Nejlepší nadhazovač: Radim Chroust (Draci Brno)

Nejlepší polař: Martin Schneider (Draci Brno)

Play-off:

Nejlepší pálkař: Petr Čech (Draci Brno)

Nejlepší nadhazovač: Ondřej Satoria (Arrows Ostrava)

Nejužitečnější hráč: Schneider

Trenér roku: Hynek Čapka (Draci Brno)

Rozhodčí roku: Zdeněk Židek

Junior roku: Michal Kovala (Arrows Ostrava)

Nejoblíbenější český hráč (v hlasování veřejnosti): Boris Bokaj (Arrows Ostrava)

Dlouholetý trenérský přínos: Aleš Hrabě in memoriam

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy